Tyhjät tekee välikysymyksen TYHJÄ

Anonyymi

Äänestämme TYHJÄ

11

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hakkasen työryhmä suositteli

      • Anonyymi

        Tästähän on kysymys


    • Anonyymi

      Hmmm ...Erikoista .Tuomitaan Suomen elvyttävä talouslinja ,mutta ei Eu: elvytyspakettia,niinkö?

    • Anonyymi

      Äänestääkö kokoomus tyhjää kunnallis vaaleissäkin ja kaikissa tulevissa vaaleissa?.

      • Anonyymi

        Toivottavasti.


      • Anonyymi

        Jos puolue äänestää tyhjää, niin miksei muutkin kokkareet.


    • Anonyymi

      Minulla on sellainen tunne, että hallitus kaatuu.
      Toivottavasti liike nyt on mukana, sillä ratkaisuun tarvitaan kaikki äänet, Anonkin.

      • Anonyymi

        https://demokraatti.fi/ei-ole-kivaa-olla-petteri-orpo-vain-yksi-asia-suojelee-enaa-kokoomuksen-puheenjohtajaa

        Petteri Orpon tie on kuljettu ja kokoomus sekoilee heikon kannatuksen alla.
        Presidenttikin on sitä mieltä, että kokoomuksen käyttäytyminen EU-tukipaketin äänestyksessä vaarantaa Suomen turvallisuuden. Mutta kun perustuslakivaliokunnan päätös oli Häkkäsen agitoimana se mikä oli, niin kokoomus suhtautuu Suomen turvallisuuteen "hällä väliä" meinigillä ja Putinin tavoite toteutuu.

        Kykypuolue on nyt pahasti kompastelemassa Toivopolulla. Ihan kuin kokoomus ei kuuntelisi nyt teollisuuden ja vientiyritysten huolta tukipaketin kaatumisessa ja vielä Suomen taholta. Ilman vientituloja Suomi ei tule selviämään, mutta kokoomusksessa ollaa tillintallin sekaisin!


    • Anonyymi

      Tyhjän äänestäjät ansaitsee tyhjää, myös vaalipäivänä tyhjän lapun leimaaminen on ääni kokoomukselle.

    • Anonyymi

      Tyhjän äänestäjät kolistelevat tyhjää myös kuntavaaleissa. Surku käy entistä "kykypuoletta", nykyistä populistia.

    • Anonyymi

      Orpo ja Mykkänen kokoomuksen hiirulaiset, kaikki ne jotka äänestävät puolueessa tyhjää, antavat hyväksynnän miljardien lappamiselle ulos suomesta, vaikka meillä pitäisi vahvistaa omaa elinkeino elämää omassa maassa, itse maksamme veronkorotuksilla tämänkin ja se on ostovoimastamme pois.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3839
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2974
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1882
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1608
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      731
    Aihe