Eikö muita ihmisiä voikaan käyttää hyväksi muiden etujen haalimisessa.
ovatko ihmiset avanneet silmänsä ja näkevät nyt nämä uskon parasiitit.
alkavatko tulot jo ehtyä ?
3
99
Vastaukset
Kristuksen Hengeltä tehtävän saaneen tulot eivät heikkene. Maallisen elämnän tarpeet Hän hoiti tällä tavalla:
Miksi johdatit minut sotilaaksi?
"Jotta tietäisit, mitä merkitsee esimiehen käsky, osaisit tehdä sotasuunnitelmia ja sinulla olisi turvattu toimeentulo."
Ja maallisen elämän jälkeen näin:
"Autuaita olette te, kun teitä Ihmisen Pojan tähden vihataan ja herjataan, kun ihmiset erottavat teidät keskuudestaan ja inhoavat teidän nimeännekin.
Iloitkaa silloin, hyppikää riemusta, sillä palkka, jonka te taivaassa saatte, on suuri. Samoinhan tekivät heidän isänsä profeetoille."
Tämä on monin verroin parempi tulo, kuin sotilaseläke, koska kaikki vihaavat:
"Kaikki tulevat vihaamaan teitä minun Henkeni tähden, mutta se, joka kestää loppuun asti, pelastuu."- Anonyymi
Sinun olisi kannattanut syntyä hiekkakansan maassa, olisit kerännyt kuulijoita ympärillesi.
Anonyymi kirjoitti:
Sinun olisi kannattanut syntyä hiekkakansan maassa, olisit kerännyt kuulijoita ympärillesi.
Sama kova kohtalo on kaikilla Jumalan valituilla syntyivätpä he missä maassa tahansa.
Jumalan ilmoitukset Raamatussa koskevat koko ihmiskuntaa, ei ainoastaan niitä, jotka kutsuvat itseään kristityiksi, yhdeksi Saatanan synagogilaisiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5128739Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1396027Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3515077Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli634706Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s914290Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664013SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1813873- 911808
- 1031364
- 47939