Isojen yritysten omistajat ja johtajat ovat ylimielisiä paskoja

Anonyymi

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ay-liikkeen johtajat ovat ylimielisiä paskoja.
      Pelkäävät menettävänsä jakkaransa kun paikallinen sopinen ottaa sijaa. Maalailevat uhkakuvia kuinka huonosti duunarin käy jos ay-liikkeen johdon hillotolppia aletaan katkoa. Suomalainen duunari osaa työnsä ja pystyy ajamaan asioitaan ilman että joku politrukki seisoo selän takana ja anastaa provikat työn hedelmistä. Muutama 100tuhatta vuodessa on ihan kohtuullinen korvaus siitä, että istutaan pari viikkoa kahvittelemassa parin-kolmen vuoden välein.

    • Anonyymi

      Häkämies järjesti valtionohjausministerinä Fortumin hallitukseen v. 2011 saksalaisen diplomi-insinööri Binzelin, joka oli työskennellyt vuosikymmeniä saksalaiselle E:Onille ja oli hankkinut sen osakkeita sadoilla miljoonilla.

      Binzel oli tärkeä asiantuntijaääni Häkämiehelle tehdä taas kerran rahaa korruptiolla, kun juuri Binzelin avulla E:on sekä Binzel itse pääsivät eroon nopeasti ongelmajäätteeksi muodostuvasta Uniperista, mikä oli eriytetty E:Onista omaksi hävitettäväksi jätekasaksi, minkä Fortun osti. Jätekasan pääenergiamuoto on fossiiliset polttiaineet, joista on pakko luopua nopeasti. Toinen päätuotanto on vesivoima Ruotsissa ja Saksassa, joista voimaloista myös on valtavat paineet päästä eroon.

      Kysmys ei kuulu, tekikö Häkämies rahaa järjestäessään E:onin myyrän Fortumin hallitukseen ja Uniper-kaupat, vaan, että paljonko hän tällä kertaa nettosi? Saiko vielä enemmän kuin junaillessaan Kataisen kanssa Caruna-kaupat, joissa Fortumin sähköverkko myytiin valheiden avulla maailman verohuijreille? ...Suurella todennäköisyydellä.

    • Anonyymi

      Aivopieruilija haluaa siis viedä sadoilta suomalaisilta työpaikat. Pienen pään ongelma on, ettei sinne mahdu muuta kuin oma kauna.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      85
      1742
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1615
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      290
      1399
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1321
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      915
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      48
      891
    7. 66
      884
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      883
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      871
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe