Jacques Attali oli François Mitterrandin (Ranskan entinen presidentti) neuvonantaja ja kirjoitti tämän vuonna 1981:
"Tulevaisuudessa on löydettävä keino väestön vähentämiseksi. Aloitamme vanhuksista, sillä kun ihminen on yli 60-65-vuotias, hän elää kauemmin kuin tuottaa, ja se tulee yhteiskunnalle kalliiksi.
Sitten heikot ja sitten hyödyttömät, jotka eivät anna mitään yhteiskunnalle, koska heitä tulee olemaan yhä enemmän, ja varsinkin lopuksi tyhmät.
Eutanasia kohdistuu näihin ryhmiin; eutanasian on oltava tulevaisuuden yhteiskuntiemme olennainen väline kaikissa tapauksissa.
Emme tietenkään pysty teloittamaan ihmisiä tai järjestämään leirejä. Pääsemme heistä eroon saamalla heidät uskomaan, että se on heidän omaksi parhaakseen.
Liian suuri ja suurimmaksi osaksi tarpeeton väestö on taloudellisesti liian kallista. Sosiaalisesti on myös paljon parempi, että ihmiskoneisto pysähtyy äkillisesti kuin että se heikkenee vähitellen.
Emme pysty läpäisemään älykkyystestejä miljoonille ja taas miljoonille ihmisille, voitte kuvitella!
Me löydämme jotain tai aiheutamme sen; pandemia, joka kohdistuu tiettyihin ihmisiin, todellinen talouskriisi tai ei, virus, joka vaikuttaa vanhuksiin tai vanhuksiin, sillä ei ole väliä, heikot ja pelokkaat alistuvat.
Tyhmät uskovat sen ja pyytävät hoitoa. Olemme huolehtineet siitä, että olemme suunnitelleet hoidon, hoidon, joka on ratkaisu.
Idioottien valinta tapahtuu siis itsestään: he menevät yksin teurastamoon. "
Tämä katkelma on ote hänen kirjastaan "Tulevaisuuden lyhyt historia", joka julkaistiin Ranskassa vuonna 2006.
Pallopäiden väestönvähennys suunnitelmat
5
254
Vastaukset
- Anonyymi
On ne Ranskalaset kovia poikia, perkele.
1981 oli maailmassa 4.4 miljardia ihmistä ja pojat totesi että aletaanpas vähentämään sakkia.
Meitä on tänään lähemmäksi 8 miljardia.
Saatanan tunarit.- Anonyymi
Luvut on tekaistuja. 1981 maailmassa asui noin miljardi ihmistä, tällä hetkellä luku on noin 750 miljoonaa ihmistä. Eritoten afrikan väkimäärä on laskenut nälänhädän ja maastamuuton seurauksena.
- Anonyymi
Eli suunnitelmana on siis tuhota kaikki normaalit auktoriteetteihin luottavat ihmiset ja jättää jäljelle pelkästään salaliittoteoreetikkoja ja litteään maahan uskovia? Mielestäni tuokin kuulostaa aika pöljältä suunnitelmalta...
- Anonyymi
Maailma jossa asuisi vain salkkareita ja flättäreitä olisi paratiisi, pallopäät ja eliitti olisi poissa maailmasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maailma jossa asuisi vain salkkareita ja flättäreitä olisi paratiisi, pallopäät ja eliitti olisi poissa maailmasta.
Eli onko tämä maailman tuhoamista suunnitteleva eliitti siis salaliittoteoreetikoista koostuva armeija? Oletko itse kenties suunnitellut tai miettinyt jonkinlaista massamurhaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2802908Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka492298Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1141723
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051664Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 561189
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181