Jacques Attali oli François Mitterrandin (Ranskan entinen presidentti) neuvonantaja ja kirjoitti tämän vuonna 1981:
"Tulevaisuudessa on löydettävä keino väestön vähentämiseksi. Aloitamme vanhuksista, sillä kun ihminen on yli 60-65-vuotias, hän elää kauemmin kuin tuottaa, ja se tulee yhteiskunnalle kalliiksi.
Sitten heikot ja sitten hyödyttömät, jotka eivät anna mitään yhteiskunnalle, koska heitä tulee olemaan yhä enemmän, ja varsinkin lopuksi tyhmät.
Eutanasia kohdistuu näihin ryhmiin; eutanasian on oltava tulevaisuuden yhteiskuntiemme olennainen väline kaikissa tapauksissa.
Emme tietenkään pysty teloittamaan ihmisiä tai järjestämään leirejä. Pääsemme heistä eroon saamalla heidät uskomaan, että se on heidän omaksi parhaakseen.
Liian suuri ja suurimmaksi osaksi tarpeeton väestö on taloudellisesti liian kallista. Sosiaalisesti on myös paljon parempi, että ihmiskoneisto pysähtyy äkillisesti kuin että se heikkenee vähitellen.
Emme pysty läpäisemään älykkyystestejä miljoonille ja taas miljoonille ihmisille, voitte kuvitella!
Me löydämme jotain tai aiheutamme sen; pandemia, joka kohdistuu tiettyihin ihmisiin, todellinen talouskriisi tai ei, virus, joka vaikuttaa vanhuksiin tai vanhuksiin, sillä ei ole väliä, heikot ja pelokkaat alistuvat.
Tyhmät uskovat sen ja pyytävät hoitoa. Olemme huolehtineet siitä, että olemme suunnitelleet hoidon, hoidon, joka on ratkaisu.
Idioottien valinta tapahtuu siis itsestään: he menevät yksin teurastamoon. "
Tämä katkelma on ote hänen kirjastaan "Tulevaisuuden lyhyt historia", joka julkaistiin Ranskassa vuonna 2006.
Pallopäiden väestönvähennys suunnitelmat
5
180
Vastaukset
- Anonyymi
On ne Ranskalaset kovia poikia, perkele.
1981 oli maailmassa 4.4 miljardia ihmistä ja pojat totesi että aletaanpas vähentämään sakkia.
Meitä on tänään lähemmäksi 8 miljardia.
Saatanan tunarit.- Anonyymi
Luvut on tekaistuja. 1981 maailmassa asui noin miljardi ihmistä, tällä hetkellä luku on noin 750 miljoonaa ihmistä. Eritoten afrikan väkimäärä on laskenut nälänhädän ja maastamuuton seurauksena.
- Anonyymi
Eli suunnitelmana on siis tuhota kaikki normaalit auktoriteetteihin luottavat ihmiset ja jättää jäljelle pelkästään salaliittoteoreetikkoja ja litteään maahan uskovia? Mielestäni tuokin kuulostaa aika pöljältä suunnitelmalta...
- Anonyymi
Maailma jossa asuisi vain salkkareita ja flättäreitä olisi paratiisi, pallopäät ja eliitti olisi poissa maailmasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maailma jossa asuisi vain salkkareita ja flättäreitä olisi paratiisi, pallopäät ja eliitti olisi poissa maailmasta.
Eli onko tämä maailman tuhoamista suunnitteleva eliitti siis salaliittoteoreetikoista koostuva armeija? Oletko itse kenties suunnitellut tai miettinyt jonkinlaista massamurhaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli265133Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm123745Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403177IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm462709Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861298Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2751249- 591165
- 791129
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3941106Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2071024