Yleltä taas vääristävä juttu

Anonyymi

Maahanmuuttajilta kysytään ovatko kokeneet rasismia.
Joskus sen näkee ilmeestä kuulemma. Veikkaan että kyseessä on maahanmuuttajan oma uskomus voi olla että vastaantulija on ajatuksissaan yms. Eikä kaikki ihmiset hymyile tekohymyä se ei ole rikos se on mielestäni normaalimpaa kuin se tekohymy irvistys. Tästä syystä maahanmuuttajan kokema rasismi on huomattavasti korkeampi kuin todellinen rasismin määrä. Samaa voisi ajatella jos henkilö kävelee yöllä hän voi kokea olevansa uhattu ja kertoa että vaarallisita kulkea häntäkin seurattiin vaikka todellisuudessa ei ole millään tavalla uhattu joku käveli samaan suuntaan hetken. kannattaisi erottaa luulot todellisuudesta. George Floyd ei myöskään paljastanut mitään epäkohtaa. Poliisi joka painoi niskaa oli yksi ihminen ei kaikki poliisit ellei ne ole sitten hänen kloonejaan ne muut. Suurin osa mustista kuolee toistensa ampumana tai poliisin ampumana koska he eivät usko mitä heille sanotaan. Se on nähtävissä police activity kanavalla. Kannattaa siellä katsella todellisuutta. BLM on suomessa täysin merkityksetön koska suomen poliisissa on vielä vähemmän rasismia. Päin vastoin kantasuomalainen näyttää olevan suomessa se rasismin kohde ja jos on vielä hetero ja mies niin hänen kimpussaan on kaikki tahot transuista feministeihin vaikka valkoinen heteromies on rakentanut suomen ja tämän hyvinvoinnin jonka varjolla voi nyt kitistä. Kyseenalaistan rasistitutkimuksen hyvin voimakkaasti. Rasismia on ylipäätään todella vaikea tutkia. Suurin osa maahanmuuttajista joita olen tavannut ovat itse rasistisia ja epäluuloisia ja heidän mielestään mistä olet kysymys on äärimmäisen rasistinen se ei voi olla hyväntahoista uteliaisuutta tai keskustelun avausta ei se on rasismia jossa heistä etsitään vikoja että heitä voi sitten väheksyä. Asenne on maahanmuuttajan omassa päässä. Lisäksi kovia valehtelemaan. Valehtelevat vaikka ovat jääneet kiinni vaikka olisi mitä kamerakuvaa mitä tahansa niin silti jankuttavat vastaan luulevat että puhumalla selviää hyväuskoisille hölmöille suomalaisille niinkuin varmaan monelle selviääkin sellaisille jotka ottavat heidän juttunsa absoluuttisena totuutena.

3

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tässäkin ihmisen luonne ratkaisee varmasti paljon jos on luottavainen ja hyväuskoinen huomaa vaan että on mukava tyyppi mutta jos on sellainen joka vertailee käytöstä ja tekoja keskenään huomaa että on valehtelija paskan puhuja hyväksi käyttäjä vääristelijä. Tämä koskee myös ihan suomalaista väkeä. Osa taidottomista on hyviä selittämään ja luovimaan.

      • Anonyymi

        "Suomalaiset ja askenaasijuutalaiset ovat erityisryhmiä"

        Lääketieteensäätiö

        ”Meillä on muihin maihin verrattuna tiettyjä etuja, joita tutkijat ovat osanneet hyödyntää. Yksi asia on väestön geneettinen ainutlaatuisuus. Suomalaiset ovat askenaasijuutalaisten tavoin oma pieni väestöryhmänsä, jolla on oma luokka kansainvälisissä geneettisissä tietokannoissa”, Palotie selittää.

        Geneettisissä tietokannoissa maailman väestö on jaettu kahdeksaan luokkaan: afrikkalaiset, latinot, eurooppalaiset poissulkien suomalaiset, askenaasijuutalaiset, itä-aasialaiset, suomalaiset, etelä-aasialaiset ja muut.



        Geenitieto avaa uuden ulottuvuuden – suomalaisilla on erityisasema alan tutkimuksessa

        Hesari
        16.11.2020


    • Anonyymi

      Eihän suomalaiset hymyile edes toisilleen kaduilla! Ellei ole humalassa tai hullu.

      Taas tyypillinen valhejuttu valtamedialtamme. Yllätyskö?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      149
      2466
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      74
      2343
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      68
      1995
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      91
      1735
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      114
      1678
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      102
      1518
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      122
      1457
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      32
      1314
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1191
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1164
    Aihe