Nolo paljastus EU:n tukipaketista!

Anonyymi

Pääministeri Sanna Marin on pyytänyt EU:n sekä Euroopan valtioiden johtajilta kotimaiseen Eduskuntakeskusteluun tukilausuntoa siitä, että tuleva elvytyspaketti (NextGenerationEU) on kertaluontoinen ja väliaikainen rahoitusväline. Valitettavasti eurooppalaiset johtajat eivät suostu omalla nimellään antamaan mitään vakuutusta tukipaketin kertaluontoisuudesta, sillä se ei sitä ole. Jo tukipaketin nimi, NextGenerationEU, viittaa EU:n muutokseen ja uudistumiseen.

Asiasta tullaan uutisoimaan tukipaketin ratifioimisen jälkeen ja pääministeri Marin saa myöhemmin selitellä sanomisiaan tukipaketin kertaluontoisuudesta.

6

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämähän on tiedossa, Marin valehtelee.

    • Anonyymi

      Eli tästä tulee ikuinen velkavankeus, Suomen veronmaksajat kustantaa Manolitojen ja Pedrojen leväperäisen elämän, kiitosta vaan Sanna Marin.

    • Anonyymi

      Marinilta maanpetoksellisuuteen verrattavaa toimintaa.

      Joutunee valtakunnanoikeuteen vuoden sisällä.

    • Anonyymi

      Eikä ollut tietoinen mistään painostuksesta, vaikka yle vuoti tiedon julkisuuteen, mutta riihi vei kaiken ajan, eikä tämmöiselle tiedolle ole ollut aikaa.

      • Anonyymi

        Marinin toiminta osoittaa, että hän on kaikkea muuta, kuin demokraatti. En arvostele elvytyspakettia, se on tehty ja suurin osa EU maista on sen hyväksynyt. Tapa, jolla paketti tehtiin ja tuotiin Suomessa julki, on ala arvoinen. Osoittaa Marinin taitamattomuutta, että jälkeen päin lähdetään kyselemään paketin kertaluontoisuudesta.


    • Anonyymi

      Konkurssi-Sanna ei ymmärrä taloudenpidosta hölkäsen pöläystäkään...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      24
      4292
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3493
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3384
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      20
      3328
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2910
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      28
      2670
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2350
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      12
      2341
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2155
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      30
      1766
    Aihe