Nolo paljastus EU:n tukipaketista!

Anonyymi

Pääministeri Sanna Marin on pyytänyt EU:n sekä Euroopan valtioiden johtajilta kotimaiseen Eduskuntakeskusteluun tukilausuntoa siitä, että tuleva elvytyspaketti (NextGenerationEU) on kertaluontoinen ja väliaikainen rahoitusväline. Valitettavasti eurooppalaiset johtajat eivät suostu omalla nimellään antamaan mitään vakuutusta tukipaketin kertaluontoisuudesta, sillä se ei sitä ole. Jo tukipaketin nimi, NextGenerationEU, viittaa EU:n muutokseen ja uudistumiseen.

Asiasta tullaan uutisoimaan tukipaketin ratifioimisen jälkeen ja pääministeri Marin saa myöhemmin selitellä sanomisiaan tukipaketin kertaluontoisuudesta.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämähän on tiedossa, Marin valehtelee.

    • Anonyymi

      Eli tästä tulee ikuinen velkavankeus, Suomen veronmaksajat kustantaa Manolitojen ja Pedrojen leväperäisen elämän, kiitosta vaan Sanna Marin.

    • Anonyymi

      Marinilta maanpetoksellisuuteen verrattavaa toimintaa.

      Joutunee valtakunnanoikeuteen vuoden sisällä.

    • Anonyymi

      Eikä ollut tietoinen mistään painostuksesta, vaikka yle vuoti tiedon julkisuuteen, mutta riihi vei kaiken ajan, eikä tämmöiselle tiedolle ole ollut aikaa.

      • Anonyymi

        Marinin toiminta osoittaa, että hän on kaikkea muuta, kuin demokraatti. En arvostele elvytyspakettia, se on tehty ja suurin osa EU maista on sen hyväksynyt. Tapa, jolla paketti tehtiin ja tuotiin Suomessa julki, on ala arvoinen. Osoittaa Marinin taitamattomuutta, että jälkeen päin lähdetään kyselemään paketin kertaluontoisuudesta.


    • Anonyymi

      Konkurssi-Sanna ei ymmärrä taloudenpidosta hölkäsen pöläystäkään...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      136
      4704
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      175
      3867
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      115
      3576
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      43
      2891
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      136
      1826
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      40
      1648
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1279
    8. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      50
      1257
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1251
    10. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1193
    Aihe