Milloin pääministeri

Anonyymi

Keskustelee julkisesti asiantuntijoiden kanssa elvytyspaketista. Kohta vuosi mennyt, enkä ole nähnyt häntä julkisesti keskustelemassa asiasta.
Suomen kannalta erittäin merkittävä asia, luulisi, että rouva kertoisi kansalle ja vastailisi asiantuntijoiden, tai toimittajien kysymyksiin.
Sanna on kuitenkin maan johtaja.

25

55

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomelle tuhoisasta sopimuksesta on ikävä puhua ja kun itse ymmärrä koko sopimuksesta mitään. Normaalia demarien vastuunkantoa, puhumattakaan edestä johtamisesta.

    • Anonyymi

      Hah. Ei pääministerillä ole minkänlaisia velvoitteita "keskustella" satunnaisten julkisuudenkipeiden persudosenttien kanssa.

      • Anonyymi

        Sanna on vastuussa veronmaksajien rahojen käytöstä, se edellyttää keskusteluja ja sitä että kansa tietää.


    • Anonyymi

      Onhan se outoa, ettei marinia näy keskustelemassa asiasta, vaikka oli neuvottelemassa yhteisestä eu-velasta. Vihervasemmistolainen media suojelee marinia, tietävät ettei tyttö pärjää asiakysymysten kanssa, jos joku ei ole kirjoittanut tekstiä valmiiksi paperille. Suomi on konkassa tuon tytön takia, vikaa on niissäkin, jotka kaiken tämän mahdollistavat ja päästivät neuvottelemaan miljardeista eu:n kanssa.

      • Anonyymi

        Toi yhteinen EU velka on kovaa sumutusta, se on päätös saada liittovaltio jossa velat yhteisiä ja kansallisvaltioilta viedään itsemääräämis oikeus, sinne se johtaa vaikka tietyt tahot ei halua sitä myöntää.


    • Anonyymi

      Viisi viisasta ja tyhmää neitsyttä

    • Anonyymi

      Eiköhän Sanna ole keskustellut pätevien kanssa. Teille nyt tästä ei kannata yrittää vääntää kun ette tunnut tajuavan siitä mitään.

      Kaikki ekonomistit pitävät tätä hyvänä ja yritykset myös. Paketti on puoleksi lainaa, joten katsotaan nyt ottaako maat tai Suomi lainaa.

      Ja se on investointi, eli se ei ole kulu tai menoerä, kuten tätä koko ajan hölmöt ovat kommentoineet. Teistä kun ei ole yritysten johtoon, ei millään.

      • Anonyymi

        Kommarin ideologiaa, annetaan kilpailijalle ilmaista rahaa, niin se on investointi. Olette te punikkifemakot sitten tyhmiä.


    • Anonyymi

      Kyllä on 100% vastuunpakoilija, tämä kommunisti Marin!

    • Anonyymi

      Miksi sanotaan päättäjää joka tekee päätökset kuulematta muita.

      • Anonyymi

        Pettureita


      • Anonyymi

        Diktatuuriksi.


      • Anonyymi

        Kun kansa on puhunut, pulinat pois. Marin oli Eu-johajien kokouksessa, koska on pääministeri. Virkavelvollisuus.
        Ei hyväksynyt sopimusta tietenkän neuvottelematta asiantuntijoiden kanssa.
        Ei pääministerin tai muunkaan vaalilla valitun edustajan ole mahdollista jokaista toimea käydä torilaa huudattamassa.
        Tämän takia on sitten mahdollisuus äänestää mieleisensä päättäjät.

        Ateistina kiitän Luojaa ( jos sellainen olisi) että tähän kriisiaikaan saatiin paras mahdollinen hallituskoalitio!
        Tääs on artikkeli aiheesta:
        https://www.uusisuomi.fi/uutiset/suomalaiset-maksavat-italian-elvytyksen-itse-asiassa-suomalaisten-osuus-ei-riita-juuri-mihinkaan-ja-muitakin-harhaluuloja-on-liikkeella-valtavasti/6c574c57-0ff5-4a3c-aa5e-e31ceb82c79a


      • Anonyymi

        Lobbareiksi.


    • Anonyymi

      Vaatii todellista taitoa neuvotella huonosta vieläkin huonompi, siksi ei uskalla puhua mitään.

    • Anonyymi

      Kun ei oikein ymmärrä itsekään nimi alle

    • Anonyymi

      Päivittäistavarakaupoissa työskentelevät ihmiset kohtaavat joka päivä hyvin monenlaisia asiakkaita. Vaikka monet meistä hoitavat kauppa-asiointinsa asiallisesti, toisenlaisiakin tapauksia löytyy. Oli kyse sitten tavarat hujan hajan jättävistä asiakkaista tai elämäntarinansa kassalla vuodattavista ihmisistä, jotkut ihmistyypit testaavat asiakaspalvelijoiden kärsivällisyyttä toden teolla.

      Bored Panda -sivusto on koonnut yhteen, millaisia tilanteita ja asiakastyyppejä markettien työntekijät eivät voi sietää.

      1. Asiakkaat, jotka jäävät käytävän keskelle juttelemaan estäen muiden ohipääsyn

      2. Vanhemmat, jotka antavat lastensa sotkea hyllyt eivätkä korjaa näiden jälkiä

      3. Asiakkaat, jotka hintalapun puuttuessa heittävät kuluneen vitsin siitä, miten tuotteen on oltava ilmainen

      4. Ihmiset, jotka eivät käytä näinä päivinä maskia kaupassa asioidessaan

      5. Asiakkaat, jotka eivät vastaa myyjän tervehdykseen

      6. Asiakkaat, jotka jättävät tuotteen sille kuulumattomalle paikalle

      7. Black Fridayn aikana alennusmyynneissä rynnivät asiakkaat

      8. Ihmiset, jotka kassalla ollessaan alkavat vuodattaa elämäntarinaansa kassavirkailijalle

      9. Asiakkaat, jotka saapuvat kauppaan juuri ennen kiinnimenoaikaa

      10. Roskia ostoskärryihin jättävät asiakkaat

      11. Asiakkaat, jotka yrittävät saada alennusta vedoten siihen, ettei heillä ole enempää rahaa mukana

      12. Asiakkaat, jotka ottavat tuotteen pois paketista eivätkä laita sitä takaisin sinne

    • Anonyymi

      Suomen paketti lähtee postiin kun leima saadaan

    • Anonyymi

      Kyllä on kallis ja tyhmä akka Suomelle.

    • Anonyymi

      On erikoista, kun kertoi tehneensä huippusopimuksen, ettei voi keskustella asiasta.

      • Anonyymi

        Ei kantti kestä kertoa kansalaisille miten paljon hävitään rahaa.


    • Anonyymi

      Korona päästettiin tahallaan euhun jotta sen varjolla hyväksyttäisiin laittomat tukipaketit?🙄🤨🤔

    • Anonyymi

      Nyt on EUn lobbareiden ihan ydinkärki ja Suomen pikkunilkit suu vaahdossa selittämässä meille suomalaisille tuon paketti tärkeyttä, siis törkeyttä. Suomen kansan kannalta tuo surkeasti neuvoteltu paketti on katastrofi, muiden maiden taitavat neuvottelijat saivat mailleen ihan kelvolliset paketit, tottakai sitä kannattaa puolustaa ja Suomen kannattaa vastustaa. Näin se vaan on, ihan sama mitä Macron tai Ursula v.L puhuu. Suomen on vaadittava uudet neuvottelut ja uudet neuvottelijat.

    • Anonyymi

      Ei kommunisti osaa neuvotella markkinatalouden sopimuksia, mahdoton tehtävä, kun on muutenkin aivoton kana.

    • Anonyymi

      Jos kysymykset ja vastaukset saa paperilla viikkoa ennen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      26
      3949
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      2019
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      42
      1283
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      77
      1155
    5. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      36
      1097
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1096
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      49
      1007
    8. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      861
    9. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      140
      853
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      56
      833
    Aihe