Sananvapaudetonta maailmaa.
Demokratia ajetaan alas. Siirrymme lähemmäksi Kiinalaista yhteiskuntaa.
10-20:n vuoden kulttua sananvapaus on pelkkä vitsi.
Olemme menossa kohti diktatuuria
6
128
Vastaukset
- Anonyymi
Persujen kannatus on ollut viime aikoina sellaisessa nousussa, että huolesi Suomen diktatuuriin siirtymisestä ei ole aiheeton.
- Anonyymi
Sebastian Tynkkynen on tehnyt videon tästä Päivi Räsäsen ajojahdista. Se kannattaa katsoa. Vaikka Sebastian on varmasti Päivin kanssa aivan eri mieltä Päivin lausunnoista joista häntä nyt syytetään niin silti Sebastian todella rohkeasti ja reilusti puolustaa Päivin ja kaikkien meidän muiden mielipiteen-, sanan- ja uskonnon vapautta. Videossa Sebastian argumentoi todella hyvin miksi Päiviä vastaan nostetut syytteet ovat täysin vailla pohjaa ja niihin sisältyy suuri riski että yhteiskuntaa ollaan viemässä aivan väärään suuntaan eli pienen eliitin harjoittamaan pakko-/ mielivaltaan (jota on harjoitettu kaikissa vasemmisto johtoisissa kommunistimaissa).
Mielipiteen- ja sananvapaus on demokratian perusta! Se on turvattava! Emme voi lähteä suuntaan jossa näistä perustuslaissakin määritetyistä perusoikeuksista luovutaan. Perustuslaki menee kaiken muun lainsäädännön yli ja ristiriita tapauksissa sitä on sovellettava. Valtakunnansyyttäjä on lähtenyt henkilökohtaiseen ajojahtiin jossa Päivi Räsänen on saatava tuomittua. Poliisikin oli asiaa tutkinut ja todennut että rikosta ei ole tapahtunut. Valtakunnansyyttäjälle tämä ei kelvannut vaan hän vaati että siitä huolmatta syyte on nostettava, oli aihetta tai ei. Tämä on täydellistä mielivaltaa!
Katsokaa Sebastianin video Youtubessa.
https://www.youtube.com/watch?v=e8WxbwvNu1A - Anonyymi
Demokratian kannattajien (persut, kristilliset, osa kepusta ja kokoomuksesta) tulisi yhdistää voimansa ja lyödä kapuloita rattaisiin. Ei voida antaa vasemmiston jyrätä ja tuhota kaikkea mitä edelliset sukupolvet ovat saaneet aikaan. Tämä maa on rakennettu menneiden sukupolvien hiellä, verellä ja kyynelillä! Perusoikeudet kuten mielipiteen-, sanan- ja uskonnon vapaus on ostettu kymmenien- tai satojen tuhansien ihmisten verellä. Niistä ei voi noin vain luopua. Nyt on noustava barrikadeille ellei muu auta. Mutta yritetään nyt kuitenkin ensin muuttaa muutoksen suunta seuraavissa vaaleissa! Ne ovat tärkeämmät kuin ehkä koskaan Suomen historiassa sotien jälkeen !!!
 
 - Anonyymi
Jaan tätä traktaatia julkisesti postilaatikkoihin ym. Onko se rikos?
Kaiken lisäksi kehotan muitakin kopioimaan tätä sekä jakamaan sitä KAIKILLE ihmisille:
__________________________________________________________
Jumalan Sana Raamatusta:
"Ettekö tiedä, etteivät vääryydentekijät peri Jumalan valtakuntaa? Älkää eksykö. Eivät haureelliset eivätkä epäjumalanpalvelijat, eivät avionrikkojat, irstailijat eivätkä homoseksuaalisuuden harjoittajat, eivät varkaat eivätkä ahneet, eivät juomarit, pilkkaajat eivätkä riistäjät peri Jumalan valtakuntaa. " 1 Korinttolairje 6:9,10.
Opetamme tätä asiaa, koska Jumala rakastaa ihmistä ja tahtoo pelastaa hänet joutumasta kadotukseen. Synnin tekijät eivät pääse taivaaseen elleivät lopeta synnissä elämistä.
Ota vastaan Jeesus syntiesi sopvittajaksi. Hän antaa sinulle voiman luopua syntielämästä.
__________________________________________________________ - Anonyymi
Kansalaisista se on kiinni, että mitä me hyväksytään. Aika moni KANSANedustaja ei edusta enää kansaa.
Tässä mielenkiintoinen podcast
https://youtu.be/o2TPcQ8vFo8 - Anonyymi
EU on muuttumassa uudeksi Neuvostoliitoksi ja mehän tiedämme ettei Neuvostoliitossa ollut sananvapautta.
 
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1245211Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1814945"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste813423Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072976Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242302Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2371728- 991289
 Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.781280Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.741000Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.96937