Olemme menossa kohti diktatuuria

Anonyymi

Sananvapaudetonta maailmaa.
Demokratia ajetaan alas. Siirrymme lähemmäksi Kiinalaista yhteiskuntaa.
10-20:n vuoden kulttua sananvapaus on pelkkä vitsi.

6

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen kannatus on ollut viime aikoina sellaisessa nousussa, että huolesi Suomen diktatuuriin siirtymisestä ei ole aiheeton.

      • Anonyymi

        Sebastian Tynkkynen on tehnyt videon tästä Päivi Räsäsen ajojahdista. Se kannattaa katsoa. Vaikka Sebastian on varmasti Päivin kanssa aivan eri mieltä Päivin lausunnoista joista häntä nyt syytetään niin silti Sebastian todella rohkeasti ja reilusti puolustaa Päivin ja kaikkien meidän muiden mielipiteen-, sanan- ja uskonnon vapautta. Videossa Sebastian argumentoi todella hyvin miksi Päiviä vastaan nostetut syytteet ovat täysin vailla pohjaa ja niihin sisältyy suuri riski että yhteiskuntaa ollaan viemässä aivan väärään suuntaan eli pienen eliitin harjoittamaan pakko-/ mielivaltaan (jota on harjoitettu kaikissa vasemmisto johtoisissa kommunistimaissa).

        Mielipiteen- ja sananvapaus on demokratian perusta! Se on turvattava! Emme voi lähteä suuntaan jossa näistä perustuslaissakin määritetyistä perusoikeuksista luovutaan. Perustuslaki menee kaiken muun lainsäädännön yli ja ristiriita tapauksissa sitä on sovellettava. Valtakunnansyyttäjä on lähtenyt henkilökohtaiseen ajojahtiin jossa Päivi Räsänen on saatava tuomittua. Poliisikin oli asiaa tutkinut ja todennut että rikosta ei ole tapahtunut. Valtakunnansyyttäjälle tämä ei kelvannut vaan hän vaati että siitä huolmatta syyte on nostettava, oli aihetta tai ei. Tämä on täydellistä mielivaltaa!

        Katsokaa Sebastianin video Youtubessa.
        https://www.youtube.com/watch?v=e8WxbwvNu1A


      • Anonyymi

        Demokratian kannattajien (persut, kristilliset, osa kepusta ja kokoomuksesta) tulisi yhdistää voimansa ja lyödä kapuloita rattaisiin. Ei voida antaa vasemmiston jyrätä ja tuhota kaikkea mitä edelliset sukupolvet ovat saaneet aikaan. Tämä maa on rakennettu menneiden sukupolvien hiellä, verellä ja kyynelillä! Perusoikeudet kuten mielipiteen-, sanan- ja uskonnon vapaus on ostettu kymmenien- tai satojen tuhansien ihmisten verellä. Niistä ei voi noin vain luopua. Nyt on noustava barrikadeille ellei muu auta. Mutta yritetään nyt kuitenkin ensin muuttaa muutoksen suunta seuraavissa vaaleissa! Ne ovat tärkeämmät kuin ehkä koskaan Suomen historiassa sotien jälkeen !!!


    • Anonyymi

      Jaan tätä traktaatia julkisesti postilaatikkoihin ym. Onko se rikos?

      Kaiken lisäksi kehotan muitakin kopioimaan tätä sekä jakamaan sitä KAIKILLE ihmisille:

      __________________________________________________________

      Jumalan Sana Raamatusta:
      "Ettekö tiedä, etteivät vääryydentekijät peri Jumalan valtakuntaa? Älkää eksykö. Eivät haureelliset eivätkä epäjumalanpalvelijat, eivät avionrikkojat, irstailijat eivätkä homoseksuaalisuuden harjoittajat, eivät varkaat eivätkä ahneet, eivät juomarit, pilkkaajat eivätkä riistäjät peri Jumalan valtakuntaa. " 1 Korinttolairje 6:9,10.
      Opetamme tätä asiaa, koska Jumala rakastaa ihmistä ja tahtoo pelastaa hänet joutumasta kadotukseen. Synnin tekijät eivät pääse taivaaseen elleivät lopeta synnissä elämistä.
      Ota vastaan Jeesus syntiesi sopvittajaksi. Hän antaa sinulle voiman luopua syntielämästä.
      __________________________________________________________

    • Anonyymi

      Kansalaisista se on kiinni, että mitä me hyväksytään. Aika moni KANSANedustaja ei edusta enää kansaa.

      Tässä mielenkiintoinen podcast

      https://youtu.be/o2TPcQ8vFo8

    • Anonyymi

      EU on muuttumassa uudeksi Neuvostoliitoksi ja mehän tiedämme ettei Neuvostoliitossa ollut sananvapautta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      49
      3311
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      525
      2013
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1907
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      19
      1561
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1498
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1376
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1277
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1195
    Aihe