10 vuoden päästä on Jäntinvuorella jo pikkumetsä eikä kukaan muista koko kasaa.
Ratika vain kiertää sen . Mitään sille ei voi.
Jäntinvuori.uittotunneli,pönttövuorentunneli jne.
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Koko kaupunki romahtaa tunneleihinsa ja sitten saadaan yksi isompi järvi.
- Anonyymi
Siitä tulee Tampereen korkein vuori, kunhan Kunkun parkkia ruvetaan rakentamaan.
- Anonyymi
Jäntillä menee tosi kovaa. Tekee ennenkuin on edes suunniteltu hommmaa.
Pakko se on joskus vielä osua tuurilla jo oikeaan.
Jänttivuori on kyllä komee. - Anonyymi
Löyty kivelle kohde ,täytetään naistenlahti.
Sinne vois alkaa ajaan kasaa varoiksi.- Anonyymi
Liitetään Keissaari mantereeseen. Ei sillä saarena mitään tee.
- Anonyymi
Kaupungista tulee lattea kun uudisrakennusten altakin louhitaan kalliot tasaisiksi. Sitä ei enää saa takaisin kun se on jyrätty pois.
- Anonyymi
Ennen osattiin rakentaa suuriakin rakennuksia maan pinnan muotoja mukaellen. Kalevan kirkko Liisankalliolla on hyvä esimerkki. Tasamaalla se ei olisi niin mielenkiintoinen kuin se on tuohon paikkaansa kallion muotojen mukaan toteutettuna.
- Anonyymi
Savolaiset pääsivät purkautumaan tänne sivistyksen pariin kun pönttövuoren tunneli puhkaistiin !
- Anonyymi
Onneksi savolaiset menivät enimmäkseen Helsinkiin. Mutta pohjalaiset tulivat tänne kun Tampere-Parkano-Seinäjoki rata rakennettiin! Heistä iso osa on lestadiolaisia jotka tekevät lapsia hillittömästi. Kohta enemmistö Tampereen seudun ihmisistä on näiden jälkeläisiä. Kouluihin tulee pakollinen körttiläisyyden opetus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi savolaiset menivät enimmäkseen Helsinkiin. Mutta pohjalaiset tulivat tänne kun Tampere-Parkano-Seinäjoki rata rakennettiin! Heistä iso osa on lestadiolaisia jotka tekevät lapsia hillittömästi. Kohta enemmistö Tampereen seudun ihmisistä on näiden jälkeläisiä. Kouluihin tulee pakollinen körttiläisyyden opetus.
Körtit ovat iloista porukkaa verrattuna vanhoillislestaadiolaisiin.
Körtti-sana muuten tulee takin liepeestä. Nykyään miltei kaikissa miesten pikkutakeissa on körtti-leikkaus. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Körtit ovat iloista porukkaa verrattuna vanhoillislestaadiolaisiin.
Körtti-sana muuten tulee takin liepeestä. Nykyään miltei kaikissa miesten pikkutakeissa on körtti-leikkaus.Lesta kuin lesta, samaa porukkaa. Toisaalta, onneksi ovat jakaantuneet!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4422936Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys202486Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372225- 1231971
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2491639Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081274Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861240Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71225Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511213Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281198