Marin kiistää uhkailut elvytysrahaston kaatamisesta

Anonyymi

Kiistää, kunnes toisin osoitetaan.

Kukaan ei ole uhkaillut, ihan ovat viisikon kesken itse tytöt tämän keksineet. Uskokoon kuka haluaa.

2

74

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä on pojat keksineet? Pikkupojat?

      Oletko sinä pikkupoika?

      Sanon vaan, että sinä et ymmärrä tästä mitään, silti nillität täällä. Suomi kuten koko EU yhteisö hyväksyi tämän paketin yksimielisesti. Myös Ruotsi, myös Tanska,vaikka heillä vielä huonompi paketti. Ekonomit ja yritykset pitävät tätä hyvänä pakettina.

      Vain sinä, joka lasket tämän vain tappiona, et ole ymmärtänyt sitä investointina. Paketti on myös kaksijakoinen, josta puolet täytyy ottaa lainana. Suomen ei sitä lainaa tarvitse ottaa. Meille riittää tuo investointi.

      Se ei ole kulu, vaan se voi olla tuotto. Sitä et tajua pikkupoika.

      Paketti on mitättömän pieni jos katsoo mitä muissa maissa investoidaan. Suomi on tässä maltillinen.

      Mutta ei sinua poikani oteta mihinkään yritykseen investointihommiin, koska et ymmärrä niistä mitään ja lasket kaiken kuluna.

      Yksikään yritys ei menesty jos lasketaan niinkuin sinä!

    • Anonyymi

      Konkurssi Sanna vie Suomen vielä perikatoon.

      Hienoa, että on vielä olemassa noin yksinkertaisia ihmisiä, jotka uskovat satuihin. Saksassa uskottiin sokeasti johtajaansa 30-40-luvulla. Hienosti kävi sielläkin.

      Suomessa on onneksi vielä demokratian rippeitä olemassa ja idioottimaisista päätöksistä saa onneksi vielä toistaiseksi ääneen puhua. Kuhan tämä katastrofi tästä kunnolla lävähtää silmille, niin sitten ei varmaan saa ääneen sanoa, että tämä nyt oli jo v.2021 tiedossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      83
      1219
    2. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      34
      1064
    3. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      200
      848
    4. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      41
      800
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      241
      799
    6. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      226
      782
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      69
      763
    8. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      107
      716
    9. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      60
      679
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      49
      598
    Aihe