Marin kiistää uhkailut elvytysrahaston kaatamisesta

Anonyymi

Kiistää, kunnes toisin osoitetaan.

Kukaan ei ole uhkaillut, ihan ovat viisikon kesken itse tytöt tämän keksineet. Uskokoon kuka haluaa.

2

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä on pojat keksineet? Pikkupojat?

      Oletko sinä pikkupoika?

      Sanon vaan, että sinä et ymmärrä tästä mitään, silti nillität täällä. Suomi kuten koko EU yhteisö hyväksyi tämän paketin yksimielisesti. Myös Ruotsi, myös Tanska,vaikka heillä vielä huonompi paketti. Ekonomit ja yritykset pitävät tätä hyvänä pakettina.

      Vain sinä, joka lasket tämän vain tappiona, et ole ymmärtänyt sitä investointina. Paketti on myös kaksijakoinen, josta puolet täytyy ottaa lainana. Suomen ei sitä lainaa tarvitse ottaa. Meille riittää tuo investointi.

      Se ei ole kulu, vaan se voi olla tuotto. Sitä et tajua pikkupoika.

      Paketti on mitättömän pieni jos katsoo mitä muissa maissa investoidaan. Suomi on tässä maltillinen.

      Mutta ei sinua poikani oteta mihinkään yritykseen investointihommiin, koska et ymmärrä niistä mitään ja lasket kaiken kuluna.

      Yksikään yritys ei menesty jos lasketaan niinkuin sinä!

    • Anonyymi

      Konkurssi Sanna vie Suomen vielä perikatoon.

      Hienoa, että on vielä olemassa noin yksinkertaisia ihmisiä, jotka uskovat satuihin. Saksassa uskottiin sokeasti johtajaansa 30-40-luvulla. Hienosti kävi sielläkin.

      Suomessa on onneksi vielä demokratian rippeitä olemassa ja idioottimaisista päätöksistä saa onneksi vielä toistaiseksi ääneen puhua. Kuhan tämä katastrofi tästä kunnolla lävähtää silmille, niin sitten ei varmaan saa ääneen sanoa, että tämä nyt oli jo v.2021 tiedossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      132
      8386
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      492
      7643
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      222
      5709
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      97
      4765
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4654
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      110
      4497
    7. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      161
      4481
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4375
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      14
      4216
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3840
    Aihe