Kyllä tuollainen tulee kalliiksi jo ennestään konkurssikypsälle USA,lle, sillä tulijoitahan riittää Meksikosta ja Etelä-amerikan maista solkenaan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007956480.html
Biden päästää maahan aina vain enempi väkeä?
4
53
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan siellä kuollut kun puoli miljoonaa ihmistä. Miksei ottaisi tilalle nuoria ja työteliäitä, halpapalkkaisia ihmisiä? Valtava nousukausi tulossa, kun uutta infraan rakennetaan ja korjataan.
- Anonyymi
Mexikaani on tehokas duunari ja ameriikas business kukoistaa, kun huumerally on valtavaa!
- Anonyymi
Bidee laittaa taas kerran Amerikan sekaisin, kun antaa ymmärtää tulijoille vapaan liikkuvuuden. Jos olisivat pitäneet suht tiukat säännöt, niin ei olisi syntynyt vetovoimatekijää tulijoiden houkuttelemiseksi.
- Anonyymi
No eihän Biden oikein voinut tehdä niin. Biden on haukkunut niin paljon Trumpin maahanmuuttopolitiikkaa että jos hän olisi vetänyt Trumpin tavoin tiukempaa linja, niin se olisi ollut epäjohdonmukaista hänen Trumpin arvostelunsa kanssa. Siksi oli parempi antaa periksi ja löysätä linjaa, vaikka siitä koituu vielä isoja ongelmia. Ei olisi Bidenin pitänyt niin kovasti Trumpia nälviä. Nyt se vähän kostautuu hänelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424370
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384109- 643766
- 1153682
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343557Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe743393- 902962
- 542845
- 252656
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142364