Onko väitteelle perää?
Soini tuhosi tai melkein tuhosi kaksi puoluetta
6
82
Vastaukset
- Anonyymi
Kaffeet maistuu
- Anonyymi
Sitähän se sano että kyllä kansa tietää
mutta ei tiennyt että itse ei tiedä.. - Anonyymi
Nyt hoksasin, että Soini ei ollutkaan niiden jytkyjen takana. Ei tuhonnut perussuomalaista puoluetta eikä sinistä. Soini huolehti suht hyvin omasta hillotolpasta. Siniset varmaan politiikan tyhmin puolue. Onhan se jotain, että saa olla vähän aikaa ministerinä. Siniset ihan itse tuhosivat puolueensa. Eivät ymmärtäneet, että eivät voi onnistua. Se oli tiedossa alusta alkaen.
- Anonyymi
Omasta tyhmyydestä syytetään muita. Kun on vuosisadan pohjanoteeraus niin se on muitten syytä.Mikä se semmonen on? Se on narsisti.Kun on tommonen tekopyhä, tyhmänylpeä toisen ihmisen polkija. Vai perheen ja pienyrittäjien asialla. Niinhän ne muutkin puolueet ovat tai ainakin sanovat olevansa..
- Anonyymi
Soini on ollut sekä Espoon kunnanvaltuutettu, kansanedustaja, ministeri että EU- parlamentaarikko. Kuka laskisi mitä hän nyt saa rahaa eläkkeinä yms. noista kaikista tehtävistä? Mitä ja missä hän muuten olikaan ja tekikään ennen poliittista uraansa, joka alkoi miten missä?
- Anonyymi
SKP:llä 80 ehdokasta ja 2 valtuutettua tällä hetkellä. Sinisillä 70 ehdokasta ja vissiin n 40 valtuutettua. Voi 1-2 mennä läpi,mutta ei sekään ole varmaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057