Sanna oli vähän päästellyt paineita. Alkaa muistuttamaan Haloskaa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007957552.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007957552.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kieltämättä.
Haapalan luotettava kirjoitus taas..Tottakai äänessä taas luotettava hallituslähde ja myös asioita läheltä seurannut saa sanoa sanottavansa. Vain kummin kaiman kummi puuttuu ja ehkä nykyisen työkaverin entistä työkaveria ei tavoitettu.
Kun ihmiset maalittavat Sannaa, olisi rohkeaa ja reilua tehdä se omalla nimellään, että herjatulla olisi edes mahdollisuus puolustautua.
kts maahanmuutto suomi24
Moktar gupta voittaa Arkadian setän höystämisessä..
Vapaa lehdistö uskaltaa kirjoittaa valtaa pitävistä myös epämiellyttäviä asioita. Ei ole ihme, että vihervasemmistoa haluaisi suitsia sanan vapautta. Pohjois-Korean meininki vaan lähdistöön.
Onko perustuslaissa kielletty pääministerin kritisointi?
"Päivä päivältä näyttää siltä, ettei Sipilä ole poliitikassa edistämässä isänmaan vaan lähipiirinsä etua. Oppositiopoliitikko Marin tviittasi tammikuussa 2017.
Demarit saavat maalittaa Sipilää ja hänen hallitustaan, mutta kaikki nykyhallituksen mokailut, esm. suojavarustekaupat ja kasvomaskien hyödyistä kiistely on muiden kuin hallituksen syytä.
Opposition syytä kaikki hallituksen mokailut. Sen olisi pitänyt tarkemmin valvoa hallituksen touhujen perään. Koko oppositio on vaihdettava.
Näin on...!
Onko Sanna vain nuorempi painos Haloskasta?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c625c898-54e9-425e-9698-d52495617b71
Ei siitä ole ollut epäselvyyttä vuosiin.
Marin nöyryytti Saarikkoa täysin...
Ehkäpä IS:n pitäisi keskittyä vain näihin TIS- ja Big Brother julkimoihin, päivänpolitiikka on näköjään liian vaikea aihe Haapaloille et kumpp:lle kun ei tarvitsisi arvailla/keksiä juttuja omasta päästä!
Sanna käyttäytyy aina kaikissa tilanteissa korrektisti ja sivistyneesti. Poliittiset vastustajat levittävät tietoisesti valheita.
Onneksi minä en ole hallituksessa niin ei tarvi kuunnella näitä raivareita
Talousriihen jälkeen hallitusviisikko oli yhtä hymyä Kesärannassa, ei tietoakaan mistään raivareista!
Haapala on täysverinen perskokkare . Hän edustaa kirjoitelmissaan kokoomuksen persusiipeä. Normaali ihminen ei ota niitä tosissaan.
Vaikutat asiattomalta.
Itkupotku tulee kun pää menee jumiin, ja potkii aika usein. Kulissien takana myös.
demarit on vähän sekoja.
naivisti demarit tuli pahasti huijjatuiksi brysselissä! sanna parkakin hujjattiin älyttömään, kalliiseen sopimukseen maksu-tytöksi, rahansiirto kuplaan maksajaksi!!
kuten urpilainen ja katainen aikoinaan kreikka huijjuksessa!!
Kyllä eu hujjarit heti näkee kokemattoman ja osaamattoman ja huijjaavaT ja suomen köyhä kansa sitten maksaa osaamattomuuden hedelmän pakolla.
saakohan sannakin proletaari komissaarin tittelin kutn sai lahjotut urpilainen ja katainen ?
talvisotaan malli kajander, eu stalingradiin malli marin,, ja talous-sota nyt hävitään...
Ei ole Sannan syy.
Ei tietenkään. Kyllä ne syylliset muualta etsitään.
... ja erotetaan laittomasti...
Ei ole erotettu. Itse erosi.
Marin erotti Louneman. Kenestä sinä kirjoitat?