Nato haluaa Euroopan tuottavan energiansa USA:n hiilellä.

Anonyymi

Fortum haluaa Nord Stream2:n kaasut voimaloidensa käyttöön.

Saksassa nousi raivo, kun kaasusta luopuminen tarkoittikin uuden amerikkalaisella hiilellä toimivan voimalan avaamista

Lisäpäästöihin liitetään nyt Naton lippu ja vahvasti.

Uniperin omistaman Datteln 4 -hiilivoimalan luona pidettiin raivoisa Naton vastainen mielenosoitus.

Energiayhtiö Fortum on Uniperin suuromistaja.

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uniperi saa pian kaasua kun Merkel on sen taannut ja putki valmistuu ennenkuin Merkel luopuu liittokansleriudestaan ensi vuonna. USA saa polttaa hiilensä yksin kun sitä ei kukaan halua

    • Anonyymi

      Hienoa ettei Saksa ole riippuvainen venäläisestä kaasusta, eikö totta?

      • Anonyymi

        Mahtavaa että Ruhrin alueen luonto saa taas vanhan tutun hiilisaate kuorrutuksen. :)


    • Anonyymi

      Kaasuputki on avattu taas ja siellä skeittaillaan.

      Näin nuoriso oppii.

    • Anonyymi

      Sorry boys mutta USA ei ole tehnyt kaasuputkea Saksaan. Saksa pärjää jatkuvilla panostuksilla tuuli ja aurinkovoimaan.

      Fossiilisia polttoaineita ei käytä 25 vuoden päästä kuin Venäjä.

      Ja Venäjä ostaa seuraavan hävittäjänsä Suomihävittäjä yhteisöltä.

      • Anonyymi

        Viherpiipertäjän fantasiontiaa mutta USAssa sähköauton ostaneet vaihtaa niitä takaisin bensaautoihin.


    • Anonyymi

      BERLIN, 4. toukokuuta.
      Saksan liittovaltion merenkulku- ja hydrografiavirasto (BSH) pitää mahdollisena Nord Stream 2: n rakentamisen jatkamista Saksan vesillä Luonnon ja biologisen monimuotoisuuden suojeluliiton (NABU) tämän toukokuun lopussa aloittaman vaatimuksen jälkeen, sääntelyviranomaisen edustaja kertoi tiistaina.

      LUE MYÖS
      Saksa haluaa käynnistää Nord Stream 2: n mahdollisimman pian luotettavan kaasun saamiseksi
      Vaatimuksella "on lykkäävä vaikutus" vain BSH: n tammikuun 2021 puolivälissä myöntämään lupaan, joka hyväksyi kaasuputken rakentamisen jatkamisen Saksan talousvyöhykkeellä Itämerellä syyskuun lopusta Länsi-Balkanin alueelle. toukokuun lopussa, hän sanoi. "Toukokuun lopusta lähtien rakentamista voidaan jatkaa", sääntelijän edustaja painotti. Se liittyy siihen, että Nord Stream 2: n rakentamiselle myönnettiin vuonna 2018 pysyvä lupa toukokuun lopusta syyskuun loppuun, lehdistöpalvelu totesi.

    • Anonyymi

      Nato ottaa kovan roolin maailman ilmaton lämmittäjänä.

      Mutta sen tehtävä onkin tuhota, ei pelastaa.

      • Anonyymi

        Nato EI OLE ilmastojärjestelmä eikä ota kantaa kaasuputkiin! USA ei ole = Nato! Jos USA:lla on jokin kanta niin puhu siitä maan nimellä äläkä Natosta!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nato EI OLE ilmastojärjestelmä eikä ota kantaa kaasuputkiin! USA ei ole = Nato! Jos USA:lla on jokin kanta niin puhu siitä maan nimellä äläkä Natosta!

        USA on vain ja ainoastaan Nato. Muut Natomaat ovat vain sen palvelijoita - vasalleja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nato EI OLE ilmastojärjestelmä eikä ota kantaa kaasuputkiin! USA ei ole = Nato! Jos USA:lla on jokin kanta niin puhu siitä maan nimellä äläkä Natosta!

        Jöns Ståndenperä on ottanut kantaa NATOn puolesta Nordstream2 vastaan


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      20
      4241
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      150
      4059
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3236
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3056
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      85
      2662
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      151
      2632
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2303
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      32
      1878
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      119
      1597
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1535
    Aihe