MITÄ TAPAHTUISI - JOS

ihmiset uskoisivat, että Saatana sulki kristityiltä taivasten valtakunnan ovet Jeesuksen tappamisella, ja sillä vuodattamalla verellä, koska tuli nimittelemään hänelle uskottuja ihmisiä Saatanan halujen tyydyttäjiksi ja kyykäärmeen sikiöiksi, vaikka hän oli ne kaikki jo ennalta armollaan pelastanut.

Välittömästi, kun oli ensimmäiset ihmiset Paratiisin herätyskokouksessa omikseen herättänyt. Ensin naisen ja sitten miehen:

"Nainen näki nyt, että puun hedelmät olivat hyviä syödä ja että se oli kaunis katsella ja houkutteleva, koska se antoi ymmärrystä.
Hän otti siitä hedelmän ja söi ja antoi myös miehelleen, joka oli hänen kanssaan, ja mieskin söi."

4

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei tapahtuisi mitään, koska kukaan ei enää usko totuuteen.

      "Kaikki maan asukkaat kumartavat sitä -- kaikki ne, joiden nimi ei maailman luomisesta alkaen ole ollut kirjoitettuna teurastetun Karitsan elämänkirjaan."'

      Eri kirkkokuntien ja lahkojen kirjat ovat Saatanan kuolemankirjoja:

      Mutta Jeesus sanoi hänelle:

      "Ei hän ole kuolleiden Jumala, vaan elävien. Te olette pahasti eksyksissä.

      Anna kuolleiden haudata kuolleensa. Lähde sinä julistamaan Jumalan valtakuntaa."

    • Joka on käynyt Facebook kodissani on nähnyt, että minulle on 33 vuoden aikana ilmestynyt vain kolme kaveria, omalla nimellään.

      Täällä Savitaipaleella olen kolmelle naiselle saanut tilaisuuden kertoa, mitä Herra Jumala on minulle tehnyt.

      Palkkioksi olen saanut vain ivallisen naurun:

      "Kyllä sinä olet täysin seonnut, eivät piispat ja papit voi olla väärässä!"

      Kyllä Jumala on todella Rajusti ihmiset eksyttänyt kaikki, ei yksistään kristittyjä,

    • MAHDOTON TEHTÄVÄ

      Mahdotontahan on auttaa niitä, jotka kerran ovat päässeet valoon, maistaneet taivaan lahjaa ja tulleet osallisiksi Pyhästä Hengestä, .
      nauttineet Jumalan hyvää sanaa ja kokeneet tulevan maailman voimia mutta luopuneet uskostaan.

      EI HEITÄ VOI TOISTAMISEEN JOHDATTAA KÄÄNTYMYKSEEN - - NIITÄ, JOTKA NYT ITSE RISTIINNAULITSEVAT JUMALAN POJAN JA NOSTAVAT HÄNET KAIKKIEN PILKATTAVAKSI.

    • Kyllä Saatanalla ja hänen palvelijoillaan on oikeus iloita Jumalan Pojan verestä,
      sillä ei sitä kukaan muu maailmassa olisi uskaltanut tehdä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      527
      8910
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      160
      6134
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      361
      5168
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4739
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4351
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      184
      3932
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1856
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1404
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      959
    Aihe