Haasteen saapuminen

Anonyymi

Kaksi perintä yhtiöä laittanut haasteet vireille huhtikuussa. Toinen kuulemma 10.4 ja toinen 20.4. Postissa ei ole tullut kirjettä eikä haastemies ole soitellut. Mikä mahtaa olla jutun takana?

3

261

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toisessa tapauksessa takana on se että posti on hukannut kirjeesi ja toisessa kyse on siitä, että markkinoiden hyvätapaisin vippifirma (falloslaina), on vetänyt herrasmiesmäiseen tapaansa ajoissa pois jolloin vaikeuksiin joutunut asiakas parka ei joudu ottamaan hirvittävää purkausta päällensä.

    • Anonyymi

      Kyrpälaina auttaa silloin kun sinulla on valuutta vajetta ja kyrpäotsassa!

    • Anonyymi

      Aloittana lisäystä asiaan. Soiteltu perintätoimistoihin ja saatu käräjäoikeuteen yhteystiedot. Asiat olivat jonossa, mutta eivät ollees vielä toimeksiannoksi edennyt. Maksettu pois molemmat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      174
      1732
    2. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      100
      1020
    3. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      950
    4. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      55
      910
    5. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      113
      869
    6. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      124
      772
    7. Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla

      Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä
      Maailman menoa
      420
      667
    8. Mä olin ihan peloissani sun lähellä

      Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel
      Ikävä
      22
      624
    9. On ikävä sinua ihana

      En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.
      Ikävä
      28
      603
    10. Mitä jos näkisimme

      Vyöryisikö samat tunteet uudelleen?
      Ikävä
      52
      594
    Aihe