"Sen sijaan viidentenä tulevan SDP:n kannatus on pudonnut helmikuun 15,4 prosentista 12,8 prosenttiin. SDP oli vielä helmikuussa kolmantena ja nyt sen ohi on mennyt myös vasemmistoliitto."
Kokoomus johtaa, vihreät toisena, sitten persut nostaneet hyvin kannatustaan, sen jälkeen vasurit.
Marinilla menee todella huonosti.
HU:n kysely.
Kokoomus johtaa, vihreät toisena, sitten persut nostaneet hyvin kannatustaan, sen jälkeen vasurit.
Marinilla menee todella huonosti.
HU:n kysely.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Marin on aivan väärä johtaja demareille.
sdp on väärä puolue suomeen.
Marin on aivan oikea johtaja demareille. Mutta demarit ovat aivan väärä puolue suomeen.
Kyllä demareita lyödään...hheheeee.
Sdp on eu puolue ei Suomen
Demarit alkaa oleen kovin hiljaa.
Marin vaihtoon vaan.
Rupeaako Lindtman sovittamaan suitsia Häkkäsen suuhun.
Puolue vaihtaa johtoon toimittaja Harakan
SDP:n+ja+vihreiden+kannatus+viime+kuntavaaleihin+romahtanut+PS+noussut+yli+10%
Se+miten+gallupit+uutisoidaan,+onkin+sitten+eri+juttu.
SDP, heh heh. Ensin pierutuhnu Rinne ja nyt takakireä Marin
Monilla paikkakunnilla demarien kunnallisvaaliehdokasmäärä on romahtanut.
Vanhusten puolue.
Kävi miten vaan , mutta äänestetään niin, ettei suurmoskeijoista uneksivat Sinnemäki (vihr) tai Nasima (sosdem) kumpikaan pääse pormestariksi. Se olisi lopun alkua.
https://www.taloustutkimus.fi/etusivu/taloustutkimus-kallijari-hei-meille-saa-antaa-suoraa-palautetta-jussi.sateritaloustutkimus.fi-niin-kehitamme-haastattelijoiden-e2-80-a6-httpst.covqslg6alur
6.5.-21
Kokoomus Eero Lehden firma Taloustutkimus teki taas ennätyksiä Kokoomuksen eduksi kun Ka-Kossa on HÄTÄ!
Miten ihmeessä kuukaudessa olisi ampaissut listojen kärkeen vaikka PS- pysyikin johdossa myös tämän mukaan!?
Helppo selitys. Riihi ja sen tulokset sotkee pahasti demarit. Vänkkääminen eu-paketista, saa tavallisen ihmisen pohtimaan persujen touhuja.
Sen siitä saa kun halutaan lappaa rahaa Italian mafialle sekä lyödä viimeinen niitti Suomen itsenäisyyden arkkuun.
Pitäisikö vaaleja siirtää?
Hehehee hyvä heitto.
Marinin kuntavaalien siirto on pettämässä....tulee bähän niin kuin käsille. Tämä nähtiin jo naamasta riihineuvotteluissa, nainen tiuski ja löi luuriria korvaan.
Nyt kannatustulos on sitä mukaa.
ILTALEHDEN vaalitietäjät: ”Historian huonoin kuntavaalitulos kummittelee horisontissa SDP:lle”
Viisi politiikan tuntijaa arvioi tässä jutussa, missä asennossa puolueet ovat menossa kesäkuun kuntavaaleihin.
SITÄ SAA MITÄ TILAA.
no, on asiassa hyväkin puoli, halla-aho siirtyy nyt sitten apulaispormestariuksi Helsingissä ja jättää persujen puheenjohtajuuden. Mestari häipyy ja persut kutistuu.
SDP romahtaa kaikkialla