Persut ovat vahingoittaneet itseään omituisella sekoilemisellaan koskien Suomelle ja EU:lle elintärkeää elvytyspakettia. Enemmistö kansasta kannattaa pakettia, ja juuri äskettäin eduskunnan talousasiavaliokunta totesi elvytyspaketin Suomen edun mukaisena. Kaikki asiantuntijat katsovat, että paketin kaatuminen olisi haitallista Suomelle ja saisi EU-maiden talouden kaaokseen. Ei siis ihmekään, että kansa on kääntänyt selkänsä Suomen tuhoamiseen tähtääville persuille.
Kokoomus porskuttaa kärjessä - Persut vikisee!
Anonyymi
2351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Persut eivät kuitenkaan lähde mihinkään hallitukseen, jolloin Kokoomuksen pitäisi saada neljännes äänistä, jotta olisi mukana hallituskuvioissa. Siksi vihervasemmisto haluaa oppositioäänten menevän persuille.
Persus pettää aina.
Ei Persut ole pettäneet sitten sinisten.
Kokkareet kannattavat kouluttamattoman halpatyövoiman Suomeen tuontia ja sitä kautta Suomen hyvinvointivaltion alasajoa. Kokkareet ajavat varakkaiden ja ylemmän keskiluokan asioita ja näiden ryhmien elintasoa pidetään yllä riistämällä alempia luokkia.
Vihervasemmisto taas kannattaa työhaluttomien ja kouluttamattomien muslimien maahantuontia. Persut taas eivät ymmärrä mistään mitään.
Perussuomalaiset ymmärtävät hyvin sen, miten kokoomuksen totuudenvääristely toimii.
Persut vääristelevät totuutta eniten.
Ei vääristele. Kertoo mikä on valhe persujen kritiikissä?
Onko se valhe että pääkaupunkiseudulla kunnat ovat talousvaikeuksissa juurikin maahanmuuton takia?
Kokoomus joka on punikkipuolue nykyään, se ei tunnusta että kuntien talouden kurjistuminen johtuu haitallisesta maahanmuuttopolitiikasta.
Totuus asuu yksityiskohdissa. Senpä vuoksi viherpunikit ja kokoomus eivät halua mennä yksityiskohtiin vaan heittelevät jotain ylimalkaista, tyyliin persut on perseestä.
Jep ,palkat alas, lomarahat pois ,työttömyysturva pois, eläkeikä ylös. Työvoimapula ,joka paikataan maahanmuuttajilla .Perusteena ikärakenne ja huoltosuhde, joka ei korjaa puuttuvia työpaikkoja. Toimien tähtäimenä ,työreformi. Eli tuolal korjattaisiin sisäisellä devalvaatiolla ajamalla palkat alas yhteiskuntarakenteen vääristymä. Palkansaajille tietää kovaa kyytiä maksajan osassa ja lisääntyviä toimeentulovaikeuksia. Mukavia eläkepäiviä eläkeläisköyhyydessä.
Vaaleja ei ole vielä käyty!
PS on suomalaisten puolue ja ainoa Liike nytin ja Kristillisten kanssa, jotka sanoo asiat niinkuin ne Suomessa ovat. Ei ääniä Suomen velkaannuttajille.
PS ja Liike Nyt ovat asiantuntijoiden mukaan lähinnä Putinin etuja ajavia puolueita.
Ja nyt on otettava huomioon että tämä kuntavaalikannatus on eri asia kuin puolueiden kannatus yleisellä tasolla. Jos nyt olisi eduskuntavaalit, Persut voittaisi ne.
katos katos, persukin myöntää että nyt ei käydä hallituksenkaatovaaleja.
Taidat olla viherpunikki?
Onko kysely tehty Kauniaisissa vai Eirassa?
Tehtiin vihreiden ja kokoomuksen yhteisten juhlien jälkeen.
Onko kansalta siis kysytty? Kun en millään muista sellaista kyselyä nähneeni...
Sellainen ajatus tulee mieleen että kun nyt elämme viimeisiä aikoja maailman historiassa, niin sellaisetkin ihmiset pimentyvät jotka ennen edustivat hyviä kansaa puolustavia arvoja. Koti uskonto isänmaa. Siinä ne arvot ovat. Nyt niistä ei kokkareissa tietoakaan.
Tämä on kirjoitettu että ihmiset muuttuvat lopunaikoina hyvän vihamiehiksi ja naisiksi. Tämä kaikki on oire siitä.
Koti uskonto isänmaa ja sieg heil.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13994541/sieg-heil-huutaa-huhtasaari
Äläpäs yleistä, vai onko sinulla tarjota faktaa, että enemmistö tukee natsiunionin tukipakettia, joka vie Suomen entistä enemmän natsiunionin suohon. Ja vain pösilöt äänestää sekoomusta muutnkin, en sitäkään virhettä ole päälle 30 vuoteen tehnyt, enkä tule tekemäänkään.