EUn elpymispaketti jatkaa suomalaisten kyykytystä ja rahojen hävittämistä. Se että rikastuvat pörssipelurit painostavat puolueita hyväksymään EUn jatkuvat biljoonaelvytykset todistaa tämän demokratian vitsiksi jolla pieni joukko harjoittaa omaksi edukseen jatkuvaa kansan nylkemistä,ei voi jatkua. Kyseessä on vain muutamn upporikkaan rikastuminen mutta 5 miljoonan suomalaisen köyhtyminen. EU on onneton tyrijä jossa johtajat ja virkamiehet pilaavat kansan hyvinvoinnin eikä edes käsitä mitään taloudesta . Niiden muutaman miljonäärin pörssirahat eivät paina mitään kun kansa on putsattu. Rohkeutta joillakin vielä löytyy kun he väittävät että kansantalous vaatii kansan ryöstöä putipuhtaaksi. Inflaatio on huono ratkaisu nyt ja aina. Kun on deflaatio niin inflaatiolla vain rosvotaan lisää kansalta .Nämä yritykset luulevat voivansa kääntää asiat nurin mutta ainoastaan kansantalous tuhoutuu EUn inflaatiopolitiikalla.
Suomen kansan etu pitää toteuttaa
Anonyymi
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kuinkahan moni suomalainen olisi tämän EU:n tukipaketin kannalla jos Suomen osuus olisi ollut noin 4 miljardia MUTTA emme olisi saaneet itse mitään, eli olisimme antaneet EU:lle 4 MILJARDIA tuosta noin vaan!
Itse asiassa niinhän me nytkin teemme! Nyt EU:lle annettava summa vaan on JOPA suurempi mutta saamme siitä takaisin "pari miljardia", eli lopputuloshan on tuo minkä tuossa edellä sanoin!
Oletteko nyt oikeasti sitä mieltä että meidän pitää antaa tulonsiirtona EU:lle 4 noin miljardia?