Keskusta salatun eu-muistion peittelyssä mukana,

tämä oli ollut valiokunnissa nähtävillä, mutta pian se katosi kuin tuhka tuuleen, mitä keskusta sai vastineeksi tästä oksettavasta toiminnasta ?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Audin takapenkin ja sinisten tapaan hillotolpan, mutta tarinalle tulee myös äänestäjien sana tulevissa vaaleissa.

Äänestä

Osaamista ja kokemusta riveistä löytyy peittelyyn/salaamiseen jo nuorisosäätiön ajoilta.

1Äänestä

Tämähän aina ollut kepulaisten tapa, menneisyyden puolue

Äänestä

Oliko muistio tilattu unionin byrokraateilta ? Muistaakseni yksi kaljuuntunut tilasi aikoinaan nootin Moskovasta, kun pelkäsi äänestyksessä käyvän huonosti, tarkoitus oli pelotella kansaa.

Äänestä
  • Jep, jep, tämä tarkoitus saatiin nyt aikaan, on ruvettu pelottelemaan turvallisuudella suomalaisia.

    Äänestä


Mahdollisuus komissaarin paikkoihin edellyttää laittomaan toimintaan EU mafiassa.

Äänestä

Selvää pelottelu politiikkaa keskustakin on ruvennut harjoittamaan, me jäädään yksin, kuinka meidän käy ? näitä kuulee jo joka toisen hokevan, jos ei makseta (suojelu rahaa), kuka meitä kuuntelee ? Suomen vientiin pitää antaa ensin rahaa ostajalle omasta pussista, onko tässä maassa mennyt järki suurimmalta osalta ?

Äänestä
  • Tämä asia on selvästi Marinin kieroilua ja valtioneuvoston kanslian toiminnasta johtuvaa. Sen on Iltalehden journalisti selvästi todennut.

    Äänestä

Sopii+keskustan+arvoihin,+joihin+Saarikko+on+maata+viemässä,+maaseutukunnissa+tätä+lempilapsen+monella+nimellä+kutsuttua+elpymispakettia+kannattaa+reilut+20+%,+onneksi+vaaleja+on+tulossa+ja+lähtöjä+myös+kansanedustaja+paikoilta.

Äänestä

Keskustan rökäle tappio on sinettiä vaille valmis, takuu varma mahalasku tulevissa vaaleissa tarjolla.

Äänestä

KEPU PETTÄÄ AINA, OMANSAKIN.

Äänestä

Tässä hallituksessa on pelkästään ääri-ideologisia puolueita ja niiden äärimieliset jäsenet, silloin millään keinoilla ei ole rajaa. Valtion velka on yksistään heidän ase suomalaista oikeistoa kohtaan, koska lopulta he maksavat velat ja kaikki tulonsiirrot.
Ollaan kyllä niin twilight zonella, että tämä voi todella olla meidän hyvinvointivaltion loppu. Järki laukkasi kauas, kun tämä hallitus kasattiin.. Talous ja yritykset on heille belsebuubista ... Köyhäksi on helppo päästä, mutta yritäppä vaurastua..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tämä oli ollut valiokunnissa nähtävillä, mutta pian se katosi kuin tuhka tuuleen, mitä keskusta sai vastineeksi tästä oksettavasta toiminnasta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu