RAMATTU ON KOKONAISUUS EIKÄ MEITÄ TAPETA VIELÄ SEN TÄHDEN VAINOTA VOIDAAN KYLLÄ MUTTA PYHÄ HENKI ON MAAN PÄÄLLÄ JA EMME ELÄ ANTIKRISTUKSEN AJASSSA SEN HENGESSÄ KYLLÄ ELÄMME NYT ILMESTYS KIRJA 13. ALLEKIRJOITUS PROFEETTA PASANEN.
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/politiikka/päivi-räsänen-huolissaan-sananvapaudesta-monet-kristityt-joutuvat-elämään-kaapissa/ar-BB1gn6VU?ocid=msedgntp
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/politiikka/päivi-räsänen-huolissaan-sananvapaudesta-monet-kristityt-joutuvat-elämään-kaapissa/ar-BB1gn6VU?ocid=msedgntp
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miksi huudat? Se ei tee sinusta yhtään uskottavampaa.
Missä pisteet ja pilkut? Opettele kirjoittamaan suomea!
Ei olla vielä Ilm 4 ylöstempaus on vielä kokematta.
Kuinka sitten muualla tapetaan kristittyjä? Onko siellä tapahtunut tempaus? Raamattu kertoo vain yhdestä tempauksesta, joka on viimeisenä päivänä.
Mummikainuusta
Pyhän hengen pössyttely on ainakin Suomessa kriminalisoitu. Vaikka kyllä sen joskus kadulla haistaa.
Matt.12:36-37 Mutta minä sanon teille: jokaisesta turhasta sanasta, minkä ihmiset puhuvat, pitää heidän tekemän tili tuomiopäivänä. Sillä sanoistasi sinut julistetaan vanhurskaaksi, ja sanoistasi sinun tuomitaan syylliseksi.
Jaak.3:6 Myös kieli on se tuli, on vääryyden maailma; kieli on se meidän jäsenistämme, joka tahraa koko ruumiin, sytyttää tuleen elämän pyörän, itse syttyen helvetissä. Matt.15:11,18-20
Päivi räsäinen on hyväosainen. Hänen rinnastaminen marttyyriksi on varsinainen vitsi. Mutta katsokaa häntä. Jumala on jo rangaissut häntä hänen kylmistä ajatuksistaan.
Ota bentsosi, rauhoitu hieman ja lopeta tuo älytön mökeltäminen. Äläkä ainakaan ota enää yhtään enempää viinaa!