Suomi takaisin - kunnat sekaisin

Sääliksi käy kuntia, niiden työntekijöitä sekä muiden puolueiden valtuutettuja, jos persujen ennustettu kunnallisvaalivoitto toteutuu. Valtuustot on sen jälkeen täynnä lukutaidottomia kylähulluja, joilla ei ole aavistustakaan kunnallishallinnon toiminnasta ja joille lakikin on vain yksi sivujuonne.

Suomi takaisin -> kunnat sekaisin! Tätäkö oikeasti haluat? Kannattaa vielä kerran miettiä ennen kuin raapustaa tikkukirjaimilla Jussin nimen äänestyslappuun.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Sääli on sairautta. Juurikin tällainen suvakkien yliempaattisuus on ajanut meidät vararikkoon

Äänestä

Vain persut pystyvät paskomaan omaan suuhunsa.

Äänestä

Persut ovat ajamassa alas julkisen sektorin työpaikat, myös kunnista.
Paperinpyörittäjiä ei tarvita, jos noudatamme selkeästi raamatun käskyjä.

Äänestä
  • Mitähän tuokin tarkoittaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitähän tuokin tarkoittaa?

    Jotain persua se varmaan tarkoittaa, ei niitä ymmärrä kuin elämämgoulun käyneet.

    Äänestä

  • Fundamentalisti haluaa tuoda aatteensa kunnallispolitiikaan? Siellä ei kuule Raamatulla tee yhtään mitään. Korkeitaan paperipainoksi kelpaa.

    Äänestä

Persut pitävät suoraselkäisenä täydellistä yhteistyökyvyttömyyttä. Miten demokratia toimii ilman yhteistyökykyä?
Kaikesta pitää voida sopia,muuten koko järjestelmä halvaantuu.

Äänestä

Aloittajalla tuskin edes kokemusta äänestyksestä, kun aikoo kirjoittaa ehdokkaan nimen lappuun 🤣

Äänestä
  • Taisi aloittaja tarkoittaa, että persu kirjoittaa nimen lappuun, ei hän itse...

    Äänestä

Muista äänestää Lailaa.

Äänestä

Vihervasemmisto halituksessa = talous sekaisin

Äänestä

Samaa mieltä aloittajan kanssa. Jo kuluva valtuustokausi on näyttänyt persujen heikon osaamisen ja tietämyksen kunnallisasioissa. Toivottavasti meidän valtuustoon ei tule persuja.

Äänestä
  • Mitä luulet, montako pro pudokasosaston ihmistä pääsee valituksia tehtailemaan seuraavaan valtuustoon?

    Äänestä

Sama täällä. Meillä oli mutta erosivat puolueesta. Me kaivataan ihan sellaisia ihmisiä, joilla olisi halua kehittää tätä tavallista eloa ja asumista meidän kunnassa.

Äänestä

kehittäis tekoälyn niin se voisi päättää kaikki asiat.

Äänestä

Lähteekö varma suojatyöpaikka alta 🤣

Äänestä

Äänestän persua kunnanvaltuustoon. Pensa ja tieseli halpenevat, näin minä uskon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sääliksi käy kuntia, niiden työntekijöitä sekä muiden puolueiden valtuutettuja, jos persujen ennustettu kunnallisvaalivoitto toteutuu. Valtuustot on sen jälkeen täynnä lukutaidottomia kylähulluja, joilla ei ole aavistustakaan kunnallishallinnon toiminnasta ja joille lakikin on vain yksi sivujuonne.

Suomi takaisin -> kunnat sekaisin! Tätäkö oikeasti haluat? Kannattaa vielä kerran miettiä ennen kuin raapustaa tikkukirjaimilla Jussin nimen äänestyslappuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu