Turve loppuu, Keskusta loppuu.

Kumpikaan ei ole uusiutuvaa. Kepu jäänyt Kekkosen aikaan, tunkiot loppuneet, hävinneet samoin kuin Kottareiset, paskaa ei tarvita. Maataloustuet pellavalle, - turpeelle, mennyt kuin lestaisun tyttären impeys lapsena.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ehdotan, että Suomi-neidon neitsyys on palautettava.

Äänestä
  • Kierrätys kunniaan, yhtä menetettyä kuin inse#tikin.

    Äänestä

Kekkonen oli lahtari, sekin harrastus on loppunut samoin mopot jolla Urkki viiletti teloituskomppanian pomona.

Äänestä

Kepun Saarikko lahjoo valtion varoin aatetoveriaan Alataloa, kun tämä valittaa että ei isolla eläkkeellään pärjää.

Aiemmin kepun Saarikko on empatiaa kovasti sanoillaan luonut koulukiusaajien vanhemmille, mutta ei kiusatuille eikä heidän vanhemmilleen.

Kepun Saarikko haluaa viedä leivän työttömien suusta. Kovasti puhuu työttömyysetujen leikkauksista. Se tuntuu olevan hänen päätavoitteensa. Koskaan hän ei ole suomalaisille tolkun ihmisille halunnut mitään hyvää.

Kepun ministeri Lintilä ei halua suoda valtion tukea suomalaiselle rokotustutkimukselle ja sen kehittämiselle, ei, ei, mutta mielellään syytää rahaa muuhun maailmaan. Suomalainen tutkimus rahoitetaankin suurelta osin keräysvaroin. Suomalaiset politiikot eivät halua satsata Suomeen ja suomalaisiin, mutta omia ja kavereidensa etuja ovat jatkuvasti lisäämässä.

Korona-aikana Suomessa syntyvyys on kasvanut pitkästä aikaa, mutta nyt on ongelma se, ettei ole tarpeeksi kätilöitä, kun kaikessa mikä koskee suomalaisia, pihdataan, niin kätilöidenkin määrässä.

Demarien EU-ministeri Tuppurainen on kiteyttänyt nykyisen hallituksen toimintaperiaatteen, Suomen edun ensiksi laittaminen on vahingollista. Eli pitää kyllä muita auttaa, mutta ei tarvitse välittää oman kansan edusta. Se näkyy ja tuntuu kaikkialla!

Äänestä

Lisää...+Karjalainen+A+ei+päässyt+kuin+Mersulla+naisen+päälle,+rattis.+Johannes+Virolainen+vaihtoi+taas+Kyllikkiin+ikäihmisenä.+Veikko+Vennamo+nyk,+PS+ennen+SMP,++50-+luvulla+vit%uili+Johannekselle+"IS,,,,+olet+moraaliton+juonittelija,+jolla+ei+edesole+lapsia".

Äänestä

Kateus vaivaa suomalaisia, ennemmin miljoona Afrikkaan kuin 1euro köyhälle, pääsee köyhä vielä pröystäilemään.

Äänestä

Suomessa on enää alle 50 000 päätoimista maatilaa.

Äänestä
  • Ruotsissa+isäntien+etujärjestön+kannatus+on+ollut+jo+pitkään+6+%+tuntumassa.

    Äänestä

  • Ei ole aito kepulainen, jos ei omista peltoa ja metsää.

    Äänestä

  • niistä 40 000 liikaa

    Äänestä

Sitä voi käydä välillä suihkussa pelkällä kylmällä vedelläkin

Äänestä
  • Niin, ja kerran viikossa, lauantaisin.

    Äänestä

Kannabiksen ja hanhenpaskan ystävät äänestävät vihreitä ja vihaavat turvetta.

Äänestä

Vasuri on tunneihminen. Motto: musta tuntuu hyvältä.

Äänestä

Pellavasta saa parhaat tukiaiset kertoi telkussa maanviljeliä, tosin ei mitää käyttöä ole, kuin keväällä levittään pellolle. Tied, eri instanseista paljonko euroissa pellava maatalous tukiaisiin menee, vastauksen varmaan arvaattekin.

Äänestä
  • Pellavansiemenöljy on erittäin terveellinen kasvisöljy - enemmän alfalinoleenihappoa kuin muissa öljyissä, esim. rypsi tai soija..omega-3

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pellavansiemenöljy on erittäin terveellinen kasvisöljy - enemmän alfalinoleenihappoa kuin muissa öljyissä, esim. rypsi tai soija..omega-3

    Pellavansiementen runsasta syömistä kannattaa kuitenkin välttää, sillä niihin kertyy helposti suuria määriä kadmiumia.

    Elintarvikeviraston tutkimusten mukaan Suomessa kadmiumin pitoisuudet pellavassa nousevat lähelle yhtä milligrammaa kilossa, kun esimerkiksi Saksassa suurin sallittu enimmäispitoisuus on vain 0,3 milligrammaa kilossa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pellavansiemenöljy on erittäin terveellinen kasvisöljy - enemmän alfalinoleenihappoa kuin muissa öljyissä, esim. rypsi tai soija..omega-3

    Syö vaikka pas#aa, missä viipyy euro määrät pellavatukiaisille.

    Äänestä

Maailma muuttuu, Keskusta ei.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kumpikaan ei ole uusiutuvaa. Kepu jäänyt Kekkosen aikaan, tunkiot loppuneet, hävinneet samoin kuin Kottareiset, paskaa ei tarvita. Maataloustuet pellavalle, - turpeelle, mennyt kuin lestaisun tyttären impeys lapsena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu