Ennen kuin se ilmestyy, kokeilin sitä, laitoin siihen sanat homo ja tummasta ihmisestä käytetty kutsumanimi jota ennen käytettiin ihan normaalina kutsumanimenä. En ole löytänyt aloitusta mistään. Asia ei ollut mitenkään heitä halventava, toteamus vain. Tiedoksi vain kaikille.
Kyllä aloitus menee tarkastettavaksi.
13
137
Vastaukset
Terve! Suomi24:ssä ei ole ennakkomoderointia, mutta käsin tehtävän ja käyttäjien ilmoituksiin perustuvan moderoinnin apuna on tekoäly ja erillinen sisältöfiltteri sääntöjenvastaisuuksille. Mahdollisuuksien mukaan palstaa myös joskus läpikäydään silmämääräisesti läpi.
- Anonyymi
Kiitos, hyvä tietää, arvelinkin että jonkinlainen "robotti" hoitelee, se oli testaus vain.
- Anonyymi
Kerroppa millä perusteella avauksia valitaan tuohon "Trendaavat keskustelut" osioon?
Aika outoa kun sinne näyttää nousevan juttuja, joissa ei ole kuin muutama vastaus. Kun taas avauksia joissa vastauksia on vaikka kymmeniä, ei suinkaan aina nouse. - Anonyymi
Ja tekoälyn syyksi on helppo laittaa poistetut kirjoitukset jotka ylittävät moderaattorin
henk. kohtaisen ärsytyskynnyksen ! - Anonyymi
No kerrotkos vielä että missä vaiheessa noiden kummankaan mainitun sanan käyttäminen on ollut loukkaamattomuustarkoituksissa sääntöjen vastaista?
- Anonyymi
Miksi ei voi julkaista kiellettyjen sanojen listaa, jos kerran tekoäly voi sen perusteella poistaa viestin. Olisi reilumpaa tietää etukäteen mikä on kiellettyä, kuin kokeilla mikä menee läpi. Vai onko tarkoituskin aiheuttaa eripuraa keskustelijoiden keskuudessa.
- Anonyymi
Voisiko arvon ylläpito samalla pieteetillä poistaa asiattomia ja asiattomiksi ilmoitettuja viestejä keskusteluista? Kun siis feikatut toisen sähköpostiosoitteella varustetut ilmoitukset saavat lojua palstoilla päiväkausia...
Laittakaa se tekoälynne bongaamaan sähköpostiosoitteet ja (at) niin loppuu sekin pelleily.- Anonyymi
Luuletko todellakin, että he saavat laillisen oikeuden käydä löytämään ihmisten s-postiosoitteet?
Eihän täällä ole ongelmana kuin se, että ns massapostaamista ei saada pois säällisessä ajassa.
- Anonyymi
Minua on epäilty useamman kerran botiksi, vaikka yrittänyt ikäryhmät palstalle kirjoittaa.
Myös kyselee, onko vpn päällä. Moista en edes kylmiltään tiedä, kuinka sen laittaisin .
Kummaa touhua.- Anonyymi
Jaha, sinullekin se iso naama pläjähtänyt ruutuun kysymyksineen. Olen niitä myös ihmetellyt. Ei ole täällä VPN ittellä käytössä..
- Anonyymi
Suomi24 ylläpitäjät on niin *köh* päteviä että niitten kyhäämät koodirimpsut luulee että sulla on VPN päällä vaikkei sulla olis päällä kuin adblockeri!? :D :/
- Anonyymi
Puolueellisena suomi24 antaa häiritä enemmän jos häiriköllä on rekattu sininen nimimerkki
Myös poistoja tapahtuu sen näkee, rekattu saa panna viitteeksi linkkejä helpommin jne
Itse en tiedä rekattua bannin saanutta - Anonyymi
Stasi valvoo kaiken
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2303272Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552933Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121483- 1221446
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4621360Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330