Kuopiossa mies tappoi avovaimonsa. Hän "vain pyrki murhaamaan pedon" mahdollisimman tehokkaasti. Miehen puukkokättä ohjasi Saatana (eli Jahven veli) ja hän pyrki siivousriidan päätteeksi surmaamaan tämän Leviatanin mahdollisimman tehokkaasti. Mies löi naista myös kohtuun tappaakseen käärmeen jälkeläiset..samalla tavalla kuin luomisdeluusiossa puhutaan käärmeen jälkeläisistä. Pitäisikö Raamattu jo kieltää ihan kokonaan kun se aiheuttaa mielisairaissa ja mieleltään herkissä ihmisissä tällaisia psykooseja?
"Elinkautisen sijasta kuopiolaismies on mielisairaalahoidossa...Vastaaja oli niin ikään jättänyt psyykenlääkkeensä ottamatta...Hovioikeudelle mies totesi, ettei ollut halunnut aiheuttaa puolisolleen kipua tai kärsimystä. Hän oli ainoastaan halunnut murhata pedon nopeasti."
Uutinen osoittaa muuten myös sen, että myös uskovaiset käyttävät kannabista.
"43-vuotias kuopiolainen sai viime kesänä vastattavakseen syytteet murhasta, huumausainerikoksesta (asunnosta löytyi kannabista) sekä maksuvälinepetoksesta (oli käyttänyt vainajan pankkikorttia pikkuostoksiin)."
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1b5280f9-6d00-4612-8f17-a79626a61558
Taas uskonnollisen deluusion aiheuttama henkirikos
6
182
Vastaukset 6
Pliis uskovaiset, ei sitten tähän ketjuun "ei kukaan oikea uskovainen" argumentaatiovirhettä. Nimittäin kukaan ateisti ei puhu tosissaan Saatanasta, Leviatanista ja käärmeestä - käärmeistä ateistit toki voivat puhua biologisesta näkökulmasta, mutta eivät uskonnollisten psykoosien näkökulmasta.
- Anonyymi
Missä nimi ? no sen joku kuitenkin kaivaa.
- Anonyymi
Ylilaudasta löytyy nimiä mitä valtamedia ei kerro.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylilaudasta löytyy nimiä mitä valtamedia ei kerro.
junes aina tilaa oikeudesta tekijän nimet.
- Anonyymi
Uskonto perversoi käyttäjiensä mielet.
- Anonyymi
P*rseestä versoi taas tuokin ateismistisuus.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3261434- 1111165
- 1151055
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22817- 111812
- 107758
- 18440
- 36413
- 56402
- 32398
