Taas päästiin julkisuuteen otsikoissa liipa laapaa ja diipa daapaa riittää Pohjois korea hengessä. Rajat ja kaupat kiinni Eurooppaan, orvannahka talousgurut.
Perusssuolaiset jarrumiehet Väyrystelee
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eikö sinusta ole kohtuullista, että noin suuressa, suomelle lopullisen kuoliniskun antava, tai sen välttävä päätös, edellyttää että kansanedustajat saavat tuoda kantojaan esiin. Sitä kutsutaan demokraattiseksi toiminnaksi, myös silloin kun ne kantojaan esittävät ovat perussuomalaisia.
Suomelle lopullinen kuolinisku?
Lopeta tuollainen vähättely.
Suomi ei ole saamassa kuoliniskua. Suomi on totaalisesti tuhotumassa! Ei jää kiveä kiven päälle. Ei jää edes muistoa Suomesta.
Itkekäämme kaikki yhdessä. Tämä on loppu.
Onko se velkaantumisen jarruttaminen niin huono asia? Juna on ajaa täysillä rotkoon. Etkö nää?
Joo, hyvä. Vaihtotalous on todellakin yksi laillinen keino välttää veroja. Persuosuuskunta tuleekin maksamaan jäsenilleen palkkaa elintarvikkeina ja sähköllä. Näin ei tarvitse maksaa veroja, vaan velanhoito jää niille joille se kuuluukin eli kaikille ei-persuille.