Viettävätkö mormonit Helatorstaita?

Tiedättekö edes miksi sitä Kristityt viettävät?

8

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei vietä kyllä moni muukaan. Olin kävelyllä kaupungilla ja siellä oli terassit täynnä kaljan kittaajia. Ei minkäänlaista kunnioitusta Vapahtajamme Jeesuksen Kristuksen taivaaseen astumisen päivän kunnioitusta. Ei ihme että meillä hyväksytään jopa homolakeja.

      Kuinka ravintoloilla on oikeus laittaa kadulle terassit? Jos minä laittaisin kadulle pöydän ja tuolin poistettaisiin se heti poliisin toimista puhumattakaan että alkoholipullo olisi pöydässä. Mutta ravintoloilla on eri vapaudet.

      • Tässä on luopumuksen merkkejä lisää.

        Moro! Mitä enemmän joudun keskusteluun "helsinkiläisen ajattelun" kanssa on siinä seuraavia teemoja.
        (1) tuetaan homoliikettä, transseksuaalista sodomalaisuutta
        (2) ateismi ja evoluutioteoria hallitsee ihmisiä
        (3) islamilaisuuden puolusteleminen on nousussa
        (4) Raamattua pilkataan ja Jeesusta pilkataan


      • Kerrankin samaa mieltä. Ihmetyttää tuo laajentaminen kadulle. Kiinassa se on vielä laajempaa. Jalkakäytävien pitäisi olla kävelyä varten. Kiinassa tekee mieli vuokrata puskutraktori ja työntää kaikki ylimääräinen pois jalkakäytäviltä. Pahimmillaan muistan nelikaistaisen kadun (siis neljä kaistaa kumpaankin suuntaan). Jalkakäytävä ja polkupyöräkaista tukittu, Siksi ihmiset kävelivät uloimmalla autokaistalla, polkupyöräilijät väistelivät heitä toiseksi ulommaiselle kaistalle. Linja-autot pysähtelivät toiseksi sisimmälle kaistalle. Liikenne kulki joten kuten sisimmäisellä laistalla.


      • Anonyymi
        totuusvoittaaaina kirjoitti:

        Tässä on luopumuksen merkkejä lisää.

        Moro! Mitä enemmän joudun keskusteluun "helsinkiläisen ajattelun" kanssa on siinä seuraavia teemoja.
        (1) tuetaan homoliikettä, transseksuaalista sodomalaisuutta
        (2) ateismi ja evoluutioteoria hallitsee ihmisiä
        (3) islamilaisuuden puolusteleminen on nousussa
        (4) Raamattua pilkataan ja Jeesusta pilkataan

        Totta haastat!


      • Anonyymi
        Höpsislöpsis kirjoitti:

        Kerrankin samaa mieltä. Ihmetyttää tuo laajentaminen kadulle. Kiinassa se on vielä laajempaa. Jalkakäytävien pitäisi olla kävelyä varten. Kiinassa tekee mieli vuokrata puskutraktori ja työntää kaikki ylimääräinen pois jalkakäytäviltä. Pahimmillaan muistan nelikaistaisen kadun (siis neljä kaistaa kumpaankin suuntaan). Jalkakäytävä ja polkupyöräkaista tukittu, Siksi ihmiset kävelivät uloimmalla autokaistalla, polkupyöräilijät väistelivät heitä toiseksi ulommaiselle kaistalle. Linja-autot pysähtelivät toiseksi sisimmälle kaistalle. Liikenne kulki joten kuten sisimmäisellä laistalla.

        Keskity pentu Raamatun sanaan!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Keskity pentu Raamatun sanaan!

        Kylläpä te Raamattuun uskovat olette ihania ja hyvänä esimerkkinä uskovaisista ihmisistä!


      • Anonyymi
        Höpsislöpsis kirjoitti:

        Kylläpä te Raamattuun uskovat olette ihania ja hyvänä esimerkkinä uskovaisista ihmisistä!

        Tule torille, teen sinusta kunnon kristityn, vai9kka sitten risun avustuksella!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tule torille, teen sinusta kunnon kristityn, vai9kka sitten risun avustuksella!

        Toivottavasti sinulla ei ole lapsia!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      187
      2738
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2549
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2257
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      61
      2084
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1749
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1454
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      205
      1450
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      227
      1193
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1158
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      370
      1083
    Aihe