Hoitsut -Ahtaajat, vertaa ansiotasoa

.

Hoitsut saavat noin 12.000 euroa/vuosi
Ahtaajat saavat noi 50.000 euroa/vuosi!

Olisiko jossain SAK:n jutuissa jotain pahasti vinossa?


..solidaarista palkkapolitiikkaa Hakanimen osaajilta!


Toveri; liity SAK-laiseeen liittoon;
************************************

Mottomme on:
Ryöväämme niin saatanasti mitä vain kirstämällä iroaa!

(ai hoitsutko..(?), no pitäkööt ne tyhmät ämmät suunsa kiinni)
8581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siis tuo 50000 on vain ahtaajan peruspalkka. Päälle tulevat vielä sää-, laiva-, kontti- ja muut lisät. Alle sadan tonnin ei kunnon ahtaaja kusekaan satamaan päin.

Äänestä

Sinne vaan hoitsut niin palkka nousee. Suomi on vapaa maa.

Sinänsä järjetön vinoutuma on esimerkiksi poliitikkojen palkat esimerkiksi nämä kansanedustajat, suurin osa tyhjänpäisiä pellejä jotka eivät tarvitsisi palkkaa ollenkaan.

Äänestä

Hoitsut ei kuulu SAK:n alaisiin liittoihin.

Äänestä
  • Tehy on STTKn alainen järjestö. Hoitsu voi kuitenkin kuulua VALn tai KTVn, jotka ovat SAKn alaisia järjestöjä. Sitä en kuitenkaan pysty sanomaan, kuinka moni hoitajista kuuluu jompaankumpaan näistä.

    Äänestä

  • oikein kirjoitti:

    Tehy on STTKn alainen järjestö. Hoitsu voi kuitenkin kuulua VALn tai KTVn, jotka ovat SAKn alaisia järjestöjä. Sitä en kuitenkaan pysty sanomaan, kuinka moni hoitajista kuuluu jompaankumpaan näistä.

    Ja Hietasella on paha päähäpinttymä SAK:sta, jota hän yrittää syyllistää kaikesta mahdollisesta.

    Äänestä

Kumpi on tyhmä hoitsu vai ahtaaja? Katsokaa ansiotaso ennen alalle hakeutumista, turha
ruikuttaa jälkeenpäin väärää ammatinvalintaa.

Äänestä
  • jöka pyytää,vaan se joka maksaa,eli työnantaja.

    Äänestä

" Hoitsut saavat noin 12.000 euroa/vuosi
Ahtaajat saavat noi 50.000 euroa/vuosi! "

Oikeasti kuitenkin
Sairaanhoitajat ja terveudenhoitajat saavat keskimäärin kuukaudessa vajaat 2000 ja lisineen 2500 eli 30000 € vuodessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järjetön vinoutuma kirjoitti:

.

Hoitsut saavat noin 12.000 euroa/vuosi
Ahtaajat saavat noi 50.000 euroa/vuosi!

Olisiko jossain SAK:n jutuissa jotain pahasti vinossa?


..solidaarista palkkapolitiikkaa Hakanimen osaajilta!


Toveri; liity SAK-laiseeen liittoon;
************************************

Mottomme on:
Ryöväämme niin saatanasti mitä vain kirstämällä iroaa!

(ai hoitsutko..(?), no pitäkööt ne tyhmät ämmät suunsa kiinni)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu