Suoran lähetyksen tunnistaa LIVE-merkinnästä. Älkää hämääntykö merkinnästä Täysistunto 12.5.2021 klo 18.50.
https://verkkolahetys.eduskunta.fi/
https://verkkolahetys.eduskunta.fi/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Kansalaisten ei haluta kuuntelevan persujen puheita. Siksi lähetystä ei mainosteta.
Kaikesta näkee tuon P**keleen hallituksen venkoilun! Vihaksi pistää!
Siellä on Kiljunen ja Arhinmäki ad hominem -keskustelussa persuja vastaan ja arabi komppaa. Hirveä hinku päästä jaa-äänensä antamaan!
Jos joku ei usko, että lähetys on suora, eikä kahden päivän takainen, niin verratkaa tuolta.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007976910.html
Puheiden kellonajatkin väärennetty! 😂
Onpa paha paikka, että kansalaisille kerrotaan totuuksia!
Hahhaaa, kyllä siellä hallituksen edustajien hampaat kirskuvat. Luulempa että Marin on EU, n kanssa koko ajan yhteydessä ja siellä mietitään ulospääsyä. PS ainoana puolueena taistelee Suomen kansan puolesta. Tämä tietää melkoista jytkyä Perus-suomalaisille.
Seuraavaksi siis Jussi Halla-aho 12.5.2021 Kello 22:08:54 🤪
Juu. Eduskunnan verkkolähetystä katsotaan, koska siinä näkyvät suht oikein puhujajärjestys.
Jotenkin äärettömän tuttua. "Täysistunto", jossa ei ole vihervasemmistolaisia puhumassa tai kuuntelemassa lainkaan. Eivät he kykene eivätkä halua puolustaa uskottavasti mädätysnäkemystään. Voimakas mädättämisen hinku on pelkästään niiden päässä. Ei sillä ole järjen kanssa mitään tekemistä! Isänmaallisuudesta puhumattakaan.
Minä en ainakaan arvosta sellaisia poliitikkoja, jotka eivät kykene perustelemaan mitään näinkin suuresta päätöksestä ja menevät silti äänestämään puolesta.
Persuilla on monen vuorokauden perustelut, kunnioitettavaa!
Hyvää treenausta puheiden pitämisestä. Vähentää kynnystä osallistua jatkossa. Siksi tuolla kuitenkin ollaan, se on niiden hommaa.
Onko tuo päiväys ja kellonaika pidetty tahallaan vanhoina tuossa eduskunnan verkkolähetyksessä?
Ei olisi iso homma mulkata ne tämänhetkiseksi ajankohdaksi!
Täysin tahallista se on! Siksi, että kuuntelijoita olisi vähemmän.
Ei olisi kova homma. Päinvastoin, siihen päivämäärän ja kellonajan väärentämiseen on oikein nähty vaivaa.
Tynkkynen pitää maratonpuhetta. Ärhenteli puhemiehelle ja sai puhua keskeyttämättä.
Varmaan siksi, ettei tulisi haukutuksi seksuaalivähemmistön edustajan syrjimisestä. 🙄
On siinä jokin järki, että puheiden mitta on rajoitettu. Eihän tuota jaarittelua jaksa kuunnella.
Vieläkin se hölöttää siellä! 🤪😂
Minkäs takia tunti sitten lähetetty kommentti poistettiin? Senkö takia, että siinä todettiin, että Tynkkynen on kova?
No nyt on taas lisätunti mennyt ja Sebastian puhuu vieläkin!
Tuosta on selvästi tehty ennakkosopimus. Salista ei näytetä yleiskuvaa. Onko siellä puhemiestä lainkaan?
yle areenassa kun klikkaa suoriin lähetyksiin niin siellä on valikossa linkkikuvake suoraan lähetykseen Eduskunnasta, Tynkkynen ollut äänessä jo tuntikausia. Kiitos Perussuomalaisille, olette ainoita, jotka puolustatte tavallisia ihmisiä milloin miltäkin järjettömyydeltä, elämme todella kummallisia aikoja.
Ei kyllä löydy moisella ohjeella. Mikä vika on aloittajan linkissä? Ainakin se vika, että se halutaan piilottaa, ettei sitä löydettäisi.
Hyvä, kun tätä aloitusta pidetään voimassa, että kaikki varmasti voivat kuunnella keskustelua.
Eduskunnan verkkosivulta kannattaa tosiaankin seurata.
Koskaan ei tiedä, milloin IS lopettaa seuraamisen.
Linkki vielä kerran:
https://verkkolahetys.eduskunta.fi/fi/taysistunnot/taysistunto-57-2021
Kyseinen "keskustelu" on siihen aikaan ensimmäisen kerran alkanut.
Tämä on hauskaa.