Schalke jakaa, kelpaako raha?

Anonyymi

Schalke on saksalaisen jalkapalloilun häpeä tahra tällä hetkellä. Kukaan ei tunnu tietävän mikä joukkueessa meni vikaan keväällä 2020 kun joukkue ajautui loputtomaan tappiokierteeseen. Nyt joukkue menee varmasti kakkosbundesliigaan ellei vieläkin alemmas - hyvin pitkäksi aikaa. Joukkue sukelsi pääsarjassa pahemmin kuin kukaan tätä ennen. Kaksi voittoa 33 ottelussa on naurettava suoritus vaikka kyseessä olisi sarjanousija, mutta kun Schalke on materiaaliltaan sarjan keskikastia niin siihen pelattuna suoritus on täysi fiasko.

Tänään Schalke pelaa kotona Frankfurtia vastaan jolla on vielä mahdollisuus suoraan mestareiden liigapaikkaan. Viimeaikaisten otteiden valossa Schalke tekee maalin pari ja lyö sitten hanskat tiskiin kun ei kiinnosta. Frankfurtille ei pitäisi olla kovin haastava tehtävä lyödä 3-4 maalia huomioiden Schalken rappiotilan. 3.bundesliiga voisi olla oikea sarjataso nyky-Schalkelle.

Vedonlyöntimielessä tähän voisi ajatella yli 3,5 maalia. Ja kerrointa nostamaan Bayern Munchenin vähintään 2 maalin voitto. Unibetilla saa yhteiskertoimeksi päälle kolmen.

2

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      jaaaa,a

    • Anonyymi

      Röh, röh, eilen tietokone ilmoitti palvelinvirhe, kun vastasin viestiin jaaaa,a eikä viestiä julkaistu, kas kummaa, viesti onjulkaistu, kun en ole enää palstalla ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2431
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      44
      1412
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1029
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe