Ateistien hyökkäys palstalla!

Anonyymi

Palstalla on paljon ateistien viestejä, joissa he yrittävät tehdä tyhjäksi uskon. Ikään kuin Jumala ei olisi puhunut kenellekään nykyään elävälle ihmiselle henkilökohtaisesti. Tai että kukaan ei olisi nähnyt Jeesusta. Kyllä on!

Meillä seurakunnassa Jumala puhuu jatkuvasti kokouksissa ryhmälle ja muina aikoina yksilöille heidän jokapäiväisessä elämässään. Se on kyllä niin selvää puhetta, että sen voi erottaa omista ajatuksista tai muusta hälystä: "Herran ääni!"

Aamen.

12

83

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Meillä seurakunnassa Jumala puhuu jatkuvasti kokouksissa ryhmälle ja muina aikoina yksilöille heidän jokapäiväisessä elämässään. Se on kyllä niin selvää puhetta, että sen voi erottaa omista ajatuksista tai muusta hälystä: "Herran ääni!" "

      Kannattaa lukea oheinen lääkärin vastaus. Kuuloharhat ovat varsin yleisiä mm. juoppohulluudessa ja skitsofreniassa. Niitä ei kannata pelästyä vaan pitää rohkeasti lähestyä lääkäriä apua saadakseen.

      https://infosivustot.fi/kysy-asiantuntijalta/kuuloharhat/

    • Anonyymi

      Älä välitä Saatanan hyökkäyksistä.
      Nehän suorastaan kuuluvat asiaan!

      Niilläkin on oma, käänteinen todistusarvonsa!
      Yleensä Se hyökkää vain uhattaessa.
      Joten päättele tästä.

      Eletään me omaa elämäämme. Kukin meistä tekee iäisyydessä tilin vain itsestään.

      Kukaan ei voi tulla Jumalan luo, ellei Hän Itse kutsu.

    • Enpä ole huomannut mitään ateistien hyökkäystä. Hellarit vaan tavansa mukaan näkevät harhoja kaikkialla.

    • Anonyymi

      Jos teillä on tälläisiä objektiivisia todisteita Jumalasta niin kannattaisi ottaa yhteyttä asiasta yliopistoihin, josta jotkut voivat tulla tutkimaan asiaa. Toistaiseksi kyseistä ilmiötä ei ole voitu todistaa.

      • Anonyymi

        Kyllä se ilmiö on harhoiksi todettu ja todistettu... :)


    • Anonyymi

      Saisiko esimerkkejä tästä Jumalan puheesta ryhmille ja yksilöille, kiitos. :)

      • Anonyymi

        Jumala puhuu salaisuuksia hengessä valituille ja pyhille Jumalan lapsille. Ei niitä ole tarkoitettu kaiken maailman ateisteille reposteltavaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jumala puhuu salaisuuksia hengessä valituille ja pyhille Jumalan lapsille. Ei niitä ole tarkoitettu kaiken maailman ateisteille reposteltavaksi.

        Jumala puhuu salassa salaisuuksia valituille ja pyhille... joopa joo.

        On tosi salaista puhetta, kun sitä ei voida kertoa muille, jotta nämä uskoisivat Jumalaan sen "sanan" kautta...

        Heh heh...


    • Otahan vaikka videolle seuraavalla kertaa kun Jumala tulee itse paikalle teille puhumaan ja laita tänne linkki niin katsotaan. Ota myöskin selfie Jeesuksen kanssa kun näet häntä vaikkapa lähibaarissa seuraavan kerran.

    • Otahan vaikka videolle seuraavalla kertaa kun Jumala tulee itse paikalle teille puhumaan ja laita tänne linkki niin katsotaan. Ota myöskin selfie Jeesuksen kanssa kun näet häntä vaikkapa lähibaarissa seuraavan kerran

      • Jaaha läks näköjään vahingossa kahesti, sori.


    • Anonyymi

      Ei sitä ateisti tyhjäksi tie , sehän on tyhjä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      87
      834
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      764
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe