Suomalaiset tarkkailijat oli pisteellään kun nämä mulkut israelilaiset alko ampuun tykeillään. Suomalaiset pyysi niitä pitkään lopettaan. Nämä mulkut lopettivat kun suomalaiset olivat kuolleet.
Kuka muistaa kaksi suomalaista jotka israel teurasti
11
57
Vastaukset
- Anonyymi
Linkki?
- Anonyymi
Palkkasotilaalle voi niin käydä.
- Anonyymi
Ainakin Mäkisen kohtalo oli tuo -Israel kieltäytyi anteeksipyynnöstä. muistan kun ulkomninisteri Liebermann sanoi teeveessä: "On tekopyhää vaatia anteeksipyyntöä".
Niinkuin se nyt jotakin olisi maksanut, vähin mitä voi tehdä.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000000122046.html - Anonyymi
Sodassa on kaikki sallittua! Juutalaiset ovat SODASSA Suomen kanssa!
- Anonyymi
Taiwan on osa Kiinaa
- Anonyymi
Ihan itsekö keksit jutun?
- Anonyymi
israel teki useita tykistokeskityksiä YK:n tarkkailuasemaa vastaan ja aloitti aina uudestaan kun kävi ilmi, että tarkkailijat ovat vielä hengissä. Kun tykistö ei riittänyt tappamiseen niin israel lähetti pommittajan pommittamaan tarkkailuasemaa 500kg:n täsmäpommilla joka sitten tuhosikin aseman ja tarkkailijat. Kyseessä oli siis israelin ylimmän johdon käskystä tehty kylmäverinen murha ja sotarikos jossa murhattiin mm:ssa suomalainen Jarno Mäkinen.
- Anonyymi
Oli myös insidenssi että suomalaiset rauhanturvaajat auttoivat palestiinalaisia Israelin terrorin uhreja turvaan jonkinlaisen valehyökkäyksen avulla.
Siitä seurasi että israelilaiset joukot kaappasivat suomalaisia YK-sotureita ja heitä kuulusteltiin hyvin väkivaltaisin menetelmin. Pieksemistä paineilmaletkuilla ym. Sen koommin eivät suomalaiset ole uskaltaneet astua Israel/USA roistovaltion varpaille vaan ennemminkin nuolevat niitä.
Tapaus jossa suomalaiset tapettiin tarkkailupisteellä on myös täysin tietoinen murha. Radiolla annettiin useita ilmoituksia tykistötulen uhkaavuudesta mutta sillä ei ollut vaikutusta. Ehkä sitä käytettiin suuntimiseen jolla saatiin tykkituli tarkemmin kohteeseen. - Anonyymi
Entäs kuka muistaa vielä ne pari SATAA suomalaista jotka sosiaaliturvapaikkaa hakeneet muslimit on tähän mennessä omassa maassamme jo murhanneet? :)
- Anonyymi
Muistan hyvin, olin itse silloin Israelissa, ja hallituksen selitys oli että sattuuhan näitä, sori siitä. HYVIN tiesivät mihin ampuivat, tarkoituksella. Kylmänpirulaisia valehtelijoita, kuten silloin totesimme.
- Anonyymi
Niin mutta kun oli se holokaustikin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1545777Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss1072112- 1411545
- 1121396
- 1051386
Huono grilli kokemus
Menimme grillille ostamaan ruokaa. Myyjät nauroivat meille, ja saimme todella asiatonta palvelua. Odotimme ruokaa innoll311213Priden osallistujamäärä suuri pettymys!
Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate2001188- 511170
Joku kysyy
Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g671038IS Viikonloppu 28.-29.6.2025
3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit57871