Suomalaiset tarkkailijat oli pisteellään kun nämä mulkut israelilaiset alko ampuun tykeillään. Suomalaiset pyysi niitä pitkään lopettaan. Nämä mulkut lopettivat kun suomalaiset olivat kuolleet.
Kuka muistaa kaksi suomalaista jotka israel teurasti
11
82
Vastaukset
- Anonyymi
Linkki?
- Anonyymi
Palkkasotilaalle voi niin käydä.
- Anonyymi
Ainakin Mäkisen kohtalo oli tuo -Israel kieltäytyi anteeksipyynnöstä. muistan kun ulkomninisteri Liebermann sanoi teeveessä: "On tekopyhää vaatia anteeksipyyntöä".
Niinkuin se nyt jotakin olisi maksanut, vähin mitä voi tehdä.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000000122046.html - Anonyymi
Sodassa on kaikki sallittua! Juutalaiset ovat SODASSA Suomen kanssa!
- Anonyymi
Taiwan on osa Kiinaa
- Anonyymi
Ihan itsekö keksit jutun?
- Anonyymi
israel teki useita tykistokeskityksiä YK:n tarkkailuasemaa vastaan ja aloitti aina uudestaan kun kävi ilmi, että tarkkailijat ovat vielä hengissä. Kun tykistö ei riittänyt tappamiseen niin israel lähetti pommittajan pommittamaan tarkkailuasemaa 500kg:n täsmäpommilla joka sitten tuhosikin aseman ja tarkkailijat. Kyseessä oli siis israelin ylimmän johdon käskystä tehty kylmäverinen murha ja sotarikos jossa murhattiin mm:ssa suomalainen Jarno Mäkinen.
- Anonyymi
Oli myös insidenssi että suomalaiset rauhanturvaajat auttoivat palestiinalaisia Israelin terrorin uhreja turvaan jonkinlaisen valehyökkäyksen avulla.
Siitä seurasi että israelilaiset joukot kaappasivat suomalaisia YK-sotureita ja heitä kuulusteltiin hyvin väkivaltaisin menetelmin. Pieksemistä paineilmaletkuilla ym. Sen koommin eivät suomalaiset ole uskaltaneet astua Israel/USA roistovaltion varpaille vaan ennemminkin nuolevat niitä.
Tapaus jossa suomalaiset tapettiin tarkkailupisteellä on myös täysin tietoinen murha. Radiolla annettiin useita ilmoituksia tykistötulen uhkaavuudesta mutta sillä ei ollut vaikutusta. Ehkä sitä käytettiin suuntimiseen jolla saatiin tykkituli tarkemmin kohteeseen. - Anonyymi
Entäs kuka muistaa vielä ne pari SATAA suomalaista jotka sosiaaliturvapaikkaa hakeneet muslimit on tähän mennessä omassa maassamme jo murhanneet? :)
- Anonyymi
Muistan hyvin, olin itse silloin Israelissa, ja hallituksen selitys oli että sattuuhan näitä, sori siitä. HYVIN tiesivät mihin ampuivat, tarkoituksella. Kylmänpirulaisia valehtelijoita, kuten silloin totesimme.
- Anonyymi
Niin mutta kun oli se holokaustikin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999