Kaunialan sairaalan hissionnettomuus-potilas puristui hengiltä

Anonyymi

Miten tälläinen edes on mahdollista? Kaavio kuvat,miten voi painavan roskapöntön
kanssa rusentua hengiltä,mutta miten tämä Kaunialan onnettomuus on selitettävissä?
Eikö oikeampi termi olisi ollut rusentua? Julkisuudessa kerrottu hissiin tulleen
jonkin teknisen vian,mutta ei kerrota sen tarkemmin.

4

3340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaaha Haagan isännöinti Lindroos ja Kiinteistönhoito Juntunen ovat kunnostautuneet taas. Asunnossani on jälleen luvattomasti käyty. Ketäköhän ovat päästäneet luvattomasti sisälle. Huomasin, että Bluray soittimen kaukosäädin oli varastettu. Perkele ja poliisi ei tee mitään Helsingissä asialle ,mä en ole edes ainoa jota kiusataan tällä tavalla. Asuntomurtojenhan on raportoitu olleen riesa Pääkaupunkiseudulla jo vuosien ajan. Ilmeisesti samanlaisesta kiusanteosta on ollut kyse jo vuosien ajan ympäri pääkaupunkiseutua monella muullakin. Poliisi selittelee ainoastaan, että on mahdotonta tapahtua tällaista koska talkkarit eivät saa päästää ketään sisään asukkaalta kysymättä. No mitähän varten maassa on poliisi ja tuomioistuinlaitos, jos kukaan ei tee mitään kiellettyä. Mikähän pultti kyseisen poliisin päässä on irti, kun tuollaisia puhuu. Kuka kiusaa tekee uskonlahkot vai laitavasemmiston edustajat. Molempien toimintatapoihinhan tällainen kuuluu. Vai ovatko asialla molemmat samaan aikaan. Vanhempanihan olivat molemmat skdl- nilkkejä ja sen perusteella laitavasemmisto voi kiusata minua koska en suostu liittymään heidän joukkoonsa. Osa sukulaista varsinkin Savossa on taas jotain ihme hihhuleita vaikuttaisivat Mormoneilta vaikka ovat näennäisesti Helluntailaisia. Joka tapauksessa toiminta on epämiellyttävää ja tuomittavaa.

      • Anonyymi

        Mitä ne tekevät sillä bluraykaukosäätimellä ilman bluraysoitinta? Etenkään, kun kukaan normaali-ihminen ei ole käyttänyt bluraytä enää vuosiin.


      • Anonyymi

        Kirjoituksestasi heijastuu monella tavalla epärealistiset harhaluulot. Jos et vielä ole ollut ongelman suhteen yhteydessä terveydenhuoltoon, kannattaisi kyllä. Se voisi helpottaa elämääsi paljonkin pitkässä juoksussa.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      5050
    2. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      47
      3522
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3345
    4. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2541
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2513
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2207
    7. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      2069
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1809
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1699
    10. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      182
      1678
    Aihe