Jos mies käyttää naisten WC:tä niin

Anonyymi

Jos mies käy naisten WC:ssä, niin tulee sanomista. Jos naiset käy miesten WC:ssä, niin ne vaan aiheuttaa jonoa. Kapakoissa ja yleisötilaisuuksissa käy näin aina.

Kävin nyt viikonloppuna isossa marketissa ja luonto kutsui. Miesten WC oli kolme edellä jonossa(itse kolmantena) Naisten jonossa ei ketään. Hetken päästä sinne meni joku nainen ja kohta ulos. Ajattelin että kun ei ketään sinne menossa niin menen. Nainen sanoi pahasti siinä ovella. Menin sanomatta mitään asioimaan sinne. Miksi he saavat mennä kenenkään sanomatta mitään miesten vessaan mutta jos mies menee naisten vessaan, etenkin kun ketään muuta ei ole sinne menossa, niin mitä ihmettä. Missä tasa-arvo.

0

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sannan kirja USA:n bestseller!

        "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
        Maailman menoa
        43
        10593
      2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

        Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
        Yrittäjyys
        126
        10142
      3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

        ...ei tykänny Sanna Marinista
        Maailman menoa
        22
        7937
      4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

        Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
        Maailman menoa
        177
        6344
      5. Metsäalan rikolliset

        Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
        Sotkamo
        32
        4943
      6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

        Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
        Ikävä
        56
        4743
      7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

        Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
        Maailman menoa
        117
        4076
      8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

        Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
        Maailman menoa
        125
        3429
      9. Missä vaiheessa

        Päätit luovuttaa suhteeni?
        Ikävä
        62
        3147
      10. Adonikselle

        Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
        Ikävä
        226
        3095
      Aihe