Jos mies käy naisten WC:ssä niin

Jos mies käy naisten WC:ssä, niin tulee sanomista. Jos naiset käy miesten WC:ssä, niin ne vaan aiheuttaa jonoa. Kapakoissa ja yleisötilaisuuksissa käy näin aina.

Kävin nyt viikonloppuna isossa marketissa ja luonto kutsui. Miesten WC oli kolme edellä jonossa(itse kolmantena) Naisten jonossa ei ketään. Hetken päästä sinne meni joku nainen ja kohta ulos. Ajattelin että kun ei ketään sinne menossa niin menen. Nainen sanoi pahasti siinä ovella. Menin sanomatta mitään asioimaan sinne. Miksi he saavat mennä kenenkään sanomatta mitään miesten vessaan mutta jos mies menee naisten vessaan, etenkin kun ketään muuta ei ole sinne menossa, niin mitä ihmettä. Missä tasa-arvo.

3

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käärmenäyttely on aina ollut naisten suosiossa. Paitsi femakkolesbojen.

    • Anonyymi

      No voi yhden kerran. Nainen tiesi tehneensä väärin ja turvautui agressioon että saisi sinut ensimmäisenä puolustuskannalle (hyökkäys on paras puolustus). Ja se selvästi toimi, koska et ainakaan kertonut, että olisit sanonut vastaan edes että ............öö, hyi hyi! Teit rumasti.

      Jos naisten jonossa ei ollut ketään kyseessä oli ihan normaali naisen rohkeustesti, jonka kohteeksi satuit joutumaan. Se oli sekä sosiaalinen (tuleeko sosiaalisen normin rikkomisesta sosiaalista paskaaniskaan), että fyysinen (viskaatko paskan käytävään).

      Naiselle kaikki meni hyvin, eli ette miehet tehneet mitään, kukaan ei rangaissut vapauksien otosta ja... onhan tällainen kuitenkin ihmiselle humalluttavaa, kun pääsee kusettamaan tyhmiä

      • Anonyymi

        Eli voisit joskus tarkkailla omaa suksupuoltasi, millaisiin tekoihin se kykenee. Ja sitten ymmärtää, etteivät naiset poikkea meistä kuin Disney-piirretyissä. Älä katso niitä, vaan ala etsiä ennen vuosituhannen vaihdetta julkaistuista elokuvista, miten naisia pitää kohdella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      103
      3893
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2771
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2599
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      2108
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      31
      1890
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      29
      1733
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1582
    8. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      218
      1538
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      81
      1488
    10. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1378
    Aihe