Minulla on muutamia hyviä kirjoja

Anonyymi

Tietysti Koko Pyhä Raamattu väriltään oranssinen (Kirjapaja) jossa lopussa karttoja vanhoilta ajoilta.Toinen hyvä kirja on Katolisen uskon perusteet (katolinen tiedotuskeskus) ja kolmas on tosi hyvä kirja Katolinen Paavali (Emil Anton).
Ennen lukemista luen Ruusukon.Minulla on katolisia ystäviä joiden kanssa keskustellaan kaikesta kuten Uskosta,kirjallisuudesta,taiteesta ja kulttuureista mutta tärkein on lukea Katolista kirjallisuutta koska tämä perinne menee tuleville sukupolville.
Ja on oltava tarkkana että lukee oikeaa tietoa.Katolinen usko,tieto ja rohkaisevat esimerkit ja teot ovat kulkeneet sukupolvilta seuraaville yli 2000 vuoden aikana ja se on hienoa.

0

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

        Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
        Maailman menoa
        68
        3787
      2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

        Tätä jäin pohdiskelemaan.
        Maailman menoa
        99
        3446
      3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

        SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
        Maailman menoa
        77
        3280
      4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

        Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
        Maailman menoa
        36
        2608
      5. Mitä ajattelit kun näit

        kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
        Ikävä
        114
        1512
      6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

        Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
        Sinkut
        36
        1476
      7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

        Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
        Ikävä
        42
        1080
      8. Meitä ei tule

        Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
        Ikävä
        22
        1076
      9. Sulla on avaimet ja keinot

        Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
        Ikävä
        18
        1026
      10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

        miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
        Ikävä
        118
        996
      Aihe