13v , kiusattu, masentunut?? , epätoivoinen

Anonyymi

Hei, olen 13 vuotias tyttö, n. 49-53kg ( heittelee ) ja n.154-156 cm pitkä.

naarmutan itseäni kynällä koulussa ahdistuessani ja kynsinauhani ovat rikki ahdistubeisuudesta. Nyt on kuuma ja käytän huppareita koska häpeän ulkonäköäni, kaverit aina sitä samaa ”joo oot ihan normaali ei sil oo väliä” mut sit kuulee niitä jotka ei oo kavereita, just jonku kaverin veli, seläntakana puhuja, feikki kaveri jada jada: ” ai että everybody shapes are perfect, just!”, ” se on ihan sikä tyhmä ja ruma ja läski ”, ” hirvein ja rumin hyi oksettaa” jada jada. ja just niitä ”hei läski” ”mitä possu”.. jada jada.

Peittelen vartaloani ja itseäni koska pelkään muiden kommentteja ja itseäni... Jos pystyn jätän aamupalan ja iltapalan syömättä, juon aamulla teetä ja jos kamala pyöryttävä ja oksettava oli syömättymyyden takia syön leivän tai muroja. Koulussa en juurikaan syö kamalan ruoan takia, kotona on yleensä hyvää ruokaa niin syön, mutta sitten kun on hyvää niin lähtee käsistä se syöminen. saatan syödä lautasellisen kalaa koska se on parasta!! Mutta sitten kun on syönyt on hirveä possu olo..

Päätin että huomenna aloitan tälläisen ”ohjelman”:

- 100 vatsaa päivä.
- erillaisia liikkeitä joita olen saanut fysioterapeutilta tehtäväksi 3x viikossa vaikka aion niitä tehdä joka päivä, tosiaan liittyy luista muodostuviin patturoihin? ei siitä sen enenpää!!
- juoksen n.1km lenkin
- oisko jotain mitä muuta mun pitäis tehä?

ennen kun joku sanoo, en oo kattellu mitään naisten perfect body kuvia en!! mulla ei oo just nyt sosiaalisiamedioita :)

jotain vinkkejä miten laihtuisin siitä 50kg —> 45kg n.3 kuukaudessa kun meen yläasteelle saan uuden alun ja haluun olla kaunis ja hoikka!
Onko se totta että on joku lihavuusgeeni? molempien vanhenpien suvut aika pyöreitä :(

- pelkuri

0

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        301
        1283
      2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

        Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
        Kotimaiset julkkisjuorut
        30
        1057
      3. 64
        877
      4. Voiko meidän välit

        Koskaan parantua tästä?
        Ikävä
        72
        861
      5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

        Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
        Maailman menoa
        420
        715
      6. Onko kaivattusi

        Kummallinen jossakin suhteessa?
        Ikävä
        47
        639
      7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

        Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
        Ikävä
        72
        598
      8. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

        koska hänet löysit?
        Ikävä
        38
        582
      9. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

        Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
        Kitee
        77
        574
      10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        450
        573
      Aihe