on nämä parkkipatet ja pirkot yksiä kusipäitä kun pitää kurjaa elantoaan saada toisia röyhkeästi rahastamalla jopa sairaalanmäenkin haluaisivat "valvontaansa"
parkkipatet
Anonyymi
34682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Ovat täysiä kusipäitä, ihmetellä voi kuinka kiinteistöt ostavat tuolta firmalta palveluja.
Parkkipatet ovat kerrostalokyttääjien ystäviä. On niin mukava tehdä kiusaa autoilijoille, kun itse ei enää autoa tarvitse tai on niin höperö, ettei saa enää ajaa. Puhelin kouraan ja ilmoitus patelle, kun pihaan ilmestyy auto.
Raukkojen on pakko yrittää kun saldo on 0
Jep. Se lihava partatyyppi on ihan mulukku.
Sanontsahan on: Yrittänytttä ei laiteta.
Yrittäjiä = niin monenmonenlaista.
Jotkut huijaa, myy huumeita, viinaa, Jne.. elantonsa vuoksi, mutta ns, työtä tekevät jos Toimeentulotuesta kysytään tai TE-toimistosta.
Kun, sanonta näissä laitoksissa kuuluu= Ihmisen tulee ansaita elantonsa itse. Joten näinhän He tekee : (/ ) tavasta vain ei ole mitään puhetta ; =kunhan raha virta on omaan taskuun.
Jokaisen tulee ansaita elantonsa itse, näinhän asia on lyhyeikäisyydessään.
Keinot vain on monet, kunhan raha omaan taskuun kilahtaa.
Kuka se taas olikaan uutisissa elantoaan tienaamassa= P. Perä.
Käyttäkää kiekkoa ja maksakaa parkkimaksut.. köyhät älkää täälä itkekö.
Helpoiten näistä loisista päästäisiin eroon kun porukka vain lopettaisi ne pysäköintivirhemaksujen maksamisen. Ei niistä mitään jälkiseuraamuksia tule. Ehkä pari uhkauskirjettä lähettävät missä jokin pykälän §69 toteutui käräjäoikeudessa 5/5/2005 ja anneli joutui maksamaan viisituhatta euroa.
huom..sakkoa ei ole pakko maksaa jos todistat olleesi muualla väität auton varastetuksi. ei tarvitse tehdä rikosilmoitusta koska se ei taas kuulu parkkiyhtiölle. toimii. kokeiltu monesti. esim aikaleimattu kuva tai paperi muualta tai todistajan paperi(helpoin) ..
yks röyhkimys käy vielä päälle
Rikoksen rajamailla tai ainakin yliröyhkeää
Voiko olla hyviä kokemuksia?
kyllähän se on niin, että tuo nk. yksityinen parkkisakon määrääminen
on täysin HANURISTA !
Näin todella lievästi sanottuna !
Kun sääntöjä noudattaa ei tarvi valittaa.
sääntöjä ja sääntöjä
sanopas muuta !
maksaako mustalaaset
Hai ei me mitään makseta.
Kuka omistaa näitä firmoja?
kovasti on näillä hyväkkäillä liikevaihto tippunut ja negatiivisia käräjäkulujakin tullut aivan omiksi tarpeiksi vois sanoa että susiporukka
mähän sanoin ettei niitä tarvii maksaa kun väittää että joku varasti auton ja varas parkkeeras sen siihen...niiden on vietävä se käräjille ja todistettava että omistaja/haltija on ajanut,tai joku heidän luvalla. muuten mitätöitävä sakko
Miksei vaan pysäköi sääntöjen mukaan sellaisille paikoille, joihin saa pysäköidä? Eikä koeta olla nokkela? Mä en koskaan miltään Parkkipatelta tai -pirkoilta ole saanut sakkoja. Yksinkertaista, kun sen hoksaa. Jos muutama askel pitää ottaa enemmän niin mitä siitä sitten? Jos on törppö liikenteessä, on törppö muutenkin.
Sais Parkkipatet tulla seuraamaan Kelan pihaan parkkeeraamista. Pihan parkkiruudut on tarkoitettu vain Kelan asiakkaille ja henkilökunnalle. Moni jättää auton Kelan pihaan ja lähtee siitä ihan muualle asioille kun Kelaan.
Päin vastoin, ne sakottaa niitä kusipäitä joille ei muuten tartu järjeen se että sääntöjä pitää noudattaa. En ole kuullut että ketään olisi sääntöjen mukaisesta pysäköinnistä sakotettu.
Vaasas nämä pösilöt ei anna enää käyrä kaupaskaan rauhas että mahtaako olla tulospalkka ei ainakaan röyhkeyrellä oo rajaa
Parkkisakot pitääs tuplata ja jos ei maksa niin auto valtiolle. Lopettakaa marinat ja nourattakaa sääntöjä. Hyvä että kerranki joku laittaa ruotuhun. Sitte pillitetähän täälä ku pikkulikat.
Mä näin tässä jonkun aikaa sitten parkki paten auton Minimanis,isäntä kuska pussi kaupalla tyhjiä tölkkejä palautus automaatille.Taitaa olla pikku sivubisnes varsinaisen kyttäämisen ohessa,tai sitten isännälle maistuu ohrapirtelö kohtuu käyttöä enemmän.
perus provo pari edellistäki kuitenkin olutta juo?
Roskaporukkaahan se on
Saivat apinat maksaa käräjäkuluja niin siinä sai röyhkeys kolauksen
Jos on törppö liikenteessä, on törppö muutenkin.
Uusi laki pysäköinnistä on ollut jo kauan voimassa.Ykityisalueelle esim.taloyhtiön pihaan saa pysäköidä ilman lupaa Toki pelastusajoneuvojen kulkua ei saa estää.
Tästä ei enää voi edes pate sakottaa.
Jos ette usko niin soittakaapa poliisilaitokselle ja kysykää.Näin on laki nykyisin.
Siis jos on tällainen törppö parkkiasioissa, on törppö muussakin elämässä. Silmätikuksi pääset tällaisessa pienessä kaupungissa.
eikö nää älypää parkkiyhtiöt ollu oikeudessa yrittäny hakee autovuokraamon vuokratietoja mitä ne ei saa luovuttaa....luulis että parkki älypää oy sanois ny että älä sakota vuokra-autoa