Kuntavaalit, Henry Ingraeus ehdolla.

Nyt kun tämä kokkari on taas ehdolla, niin rientäkääpä nyt porukalla uurnille. Saadaan samassa pienessä miehessä kerralla 3 valtuutettua. Nimittäin Henry = Teuvo Hakkarainen Ano Turtiainen Teemu Torssonen. Heh!
122668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jep, mennään porukalla äänestämään niin saadaan PoruKalle valtuustoon!

Äänestä

Ääni koiralle on hyvä vaihtoehto

Äänestä

Onpa tosiaan Torssosen kanssa samaa näköä. Tiedä sitten onko muuten yhtä "mukava"...

Äänestä

Älä edes pelottele moisella. Muutan kunnasta jos niin käy. T: Tallukallion Tarkkailija

Äänestä

Mies ei kyllä muuhun pysty kuin keekoileemaan niiden typerien koiriensa kanssa.

Äänestä

Tiedättekö mikä on lyhenenne KKK?
Vastaus: Keekoilee Koiriensa Kanssa!

Äänestä

Angryus on vihainen pieni mies josta ei ole kenellekään iloa.

Äänestä

HEHHEEEEEE

Äänestä

Noo, kaveri tekee kuitenkin aika paljon hommia siellä puolueensa taustalla. Ihmeen vähän sai siihen nähden ääniä.

Merkittävämpää on se, että kokkariporukan entinen äänikunkku Hiljanen menetti rutkasti ääniä persukamulleen Kymälle. Sitä se yhteistyö teettää, äänestäjät valitsevat kahdesta pahasta sen, joka osaa edes kirjoittaa. Vaikka siitäkin tekstistä suurin osa on silkkaa skeidaa.

Äänestä

Miten on mahdollista, että Oriveden selvästi tämän hetken suosituimman puolueen paikallinen puheenjohtaja saa vain 16 ääntä, vaikka osti puolen sivun mainoksia paikallislehdestä?

Äänestä
  • Useinhan ehdokkailla on se ongelma, että äänestäjät eivät tunne heitä. Siihen ehkä auttaa mainonta. Kokoomuksen paikallisen puheenjohtajan ongelma on se, että äänestäjät tuntevat hänet. Siihen ei mainokset auta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Useinhan ehdokkailla on se ongelma, että äänestäjät eivät tunne heitä. Siihen ehkä auttaa mainonta. Kokoomuksen paikallisen puheenjohtajan ongelma on se, että äänestäjät tuntevat hänet. Siihen ei mainokset auta.

    Kokoomuksen naiset vie vanhoilta ukoilta äänet. Lisäksi täällä ei tykätä suomenruåtsalaista, eikä oikein muistakaan maahanmuuttajista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt kun tämä kokkari on taas ehdolla, niin rientäkääpä nyt porukalla uurnille. Saadaan samassa pienessä miehessä kerralla 3 valtuutettua. Nimittäin Henry = Teuvo Hakkarainen Ano Turtiainen Teemu Torssonen. Heh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu