Nyyh nyyh Kroatia

Anonyymi

Yle taas lähettänyt 'nyyhkykurosen' tekemään jutun Kroatian poliisista kun se kohtelee tunkeutujia kuten pitäisikin. Onneksi meillä on toisin. Tunkeutujat pystyvät viettämään vuosikausia todellista maksutonta luxuslomaa kaikin mukavuuksin ja palveluin.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suurin osa Suomeen tulevista pakolaisista saapuu maista, jotka eivät suostu ottamaan omia kansalaisiaan takaisin, joten he jäävät Suomeen ja saavat jonkun vuoden sisällä kotimaassaan odottavat perheen jäsenet luokseen. Ensin perheestä Suomeen yksi, jonkin ajan kuluttua kymmenen.

    • Anonyymi

      Häpeällistä😖

    • Tuossa mietin että mikä sana kuvaa rasistia parhaiten. Mieleen tuli sana tunnevammaisuus. Eikös siskot ja veljet se hyvin pitkälti näin mene?

      Mä jos saisin päättää niin rakentaisin parilla sadalla miljoonalla vankilan/vastaanotto keskuksen jonne sitten ns huonoa/haastavaa ainesta. Eli paska väki sinne pois rikoksia tekemästä..

    • Anonyymi

      Laittomia maahantulijoita ei tule laskea missään tapauksessa rajan yli.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      66
      7451
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      65
      2783
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      150
      1920
    4. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      19
      1912
    5. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      1908
    6. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      1790
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      29
      1592
    8. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1467
    9. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      38
      1301
    10. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1226
    Aihe