Nyyh nyyh Kroatia

Yle taas lähettänyt 'nyyhkykurosen' tekemään jutun Kroatian poliisista kun se kohtelee tunkeutujia kuten pitäisikin. Onneksi meillä on toisin. Tunkeutujat pystyvät viettämään vuosikausia todellista maksutonta luxuslomaa kaikin mukavuuksin ja palveluin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suurin osa Suomeen tulevista pakolaisista saapuu maista, jotka eivät suostu ottamaan omia kansalaisiaan takaisin, joten he jäävät Suomeen ja saavat jonkun vuoden sisällä kotimaassaan odottavat perheen jäsenet luokseen. Ensin perheestä Suomeen yksi, jonkin ajan kuluttua kymmenen.

Äänestä

Häpeällistä😖

Äänestä

Tuossa mietin että mikä sana kuvaa rasistia parhaiten. Mieleen tuli sana tunnevammaisuus. Eikös siskot ja veljet se hyvin pitkälti näin mene?

Mä jos saisin päättää niin rakentaisin parilla sadalla miljoonalla vankilan/vastaanotto keskuksen jonne sitten ns huonoa/haastavaa ainesta. Eli paska väki sinne pois rikoksia tekemästä..

Äänestä

Laittomia maahantulijoita ei tule laskea missään tapauksessa rajan yli.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yle taas lähettänyt 'nyyhkykurosen' tekemään jutun Kroatian poliisista kun se kohtelee tunkeutujia kuten pitäisikin. Onneksi meillä on toisin. Tunkeutujat pystyvät viettämään vuosikausia todellista maksutonta luxuslomaa kaikin mukavuuksin ja palveluin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu