Peruspummit töihin, että maksavat edes osan elättämiskustannuksistaan. Ovat Suomen suurin alisuorittajien ryhmä.
Milloin persut alkavat maksaa veroja?
Anonyymi
6553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 65
Vanhimmat
antipersulla taas kova herätys ihanaan persusuomeen ;DDDD
Jospa avaaja menisi töihin, niin ei tarvitsisi persujen verorahoilla loisia.....
Ei se mene, "palkka" tulee kotiin kuin manulle illallinen ja asuntokin ilmainen, näitä vapaamatkustajia vihervassuissa riittää.
Mitäs se kommari siinä kadehtii?
Hiilinetraalissa taloudessa päästökompensoidussa asunnossa on aikaa loisia ja syyttää kaikesta toisia jotka ei ole samaa mieltä.
Valtion verotuella hankitulla sähköpolkupyörällä voi Reino tuoda nyhtökauraa jota kattopuutarhassa voi imeskellä.
Avaushan kertoi ettei vihervasemmistolaisuus tuota älykkäitä avauksia ;DDD
Persut maksaa verot suoraan EU:lle Viron kautta. Suomi on katsos EU maa.
Armonlisä veroja maksetaan joka päivä pitkä penni ja hallitus senkun inisee???
Kylä aloittaja erehtyy taas tapansa mukaan . Koskahan hän lopettaa sen ?
Jos yksi vihreä tykkää pojista niin tarkoittaako se sitä, että kaikki vihreät tykkäävät? Olet säälittävä säälittävine "minulla on yksi tuttu.."-juttuinesi. Et ilmeisesti ymmärrä sitä, myöskään etteivät persut vastusta työperäistä maahanmuuttoa sinänsä. Ainoa kritiikki tulee siitä, että töihin tulee vaikkapa matalapalkka-alalle ihminen, joka muutaman vuoden pästä huomaa, että täällähän voi oleilla tekemättä mitään, jää pois työstä ja tilalle tulee uusi työperäinen. Onko vaikea ymmärää sitä, että maan talous ei tulisi kestämään tämän suuntaista työperäistä, koska muunkinlaista maahanmuuttoa on tämän lisäksi. Työllä pitäisi tulla toimeen ja sen tuotto pitäisi kattaa kulut! Jos työllisyys tarkoittaa negatiivista tuottoa Suomelle ei siitä ole maallemme mitään hyötyä. Ehkä tämänkaltaiset asiat ovat liian vaikeita ymmärtää... Terveisin yli40 vuotta veroja maksanut perussuomalaisten kannattaja
Oleko "ystävällesi" kade? Kaikki perussuomalaisten kannattajat, jotka itse tunnen ovat joko yrittäjiä tai sitten vahvasti työelämässä. Lapset ovat myös täyspäisiä, fiksuja opiskelijoita tai työelämässä. Eli terveestä pohjasta tulee tervettä kasvua. Kannattaa valita ystävänsä paremmin niin ei tarvitse täällä sössöttää typeriä.
Siispä niitä ei pidä sallia tulla persuyrittäjille töihin, sillä puoluehan kannattaa palkka-alea. Jopa niin, että vastustaa alipalkkauksen kriminalisoimista.
En usko,mitä sanot. Tutkimusten mukaan persuissa on eniten työttömiä. Siihen viittaa myös selvästi alkoholin vaikutuksen alaisena kirjoitellut persujen jutut.
keksi itselles jotain tekemistä, mene vaikka istumaan mannerheimintielle tukkimaan liikennettä
Nykyhallituksen vaatimuksesta, siirtyi todellakin verojen maksut itsellä, ja yrityksillä viroon. Siinä vaurastuu viro muutamilla miljoonilla vuosittain. Lisäksi siirtyy vuoden loppuun mednnessä n. 70 työpaikkaa viroon.
Tähän mennessä persut ovat työllistyneet vain hommiin jotka liittyvät toisiin persuihin.
Demareiden työnantaja ja palkanmaksaja on sosiaalihuolto.
Miksi valehtelet?
Miksi kuvittelet edes tietävästi, mihin ja miksi persut ovat työllistyneet.
Mistä sinä tiedät, kuka edes on persu?
Vahvistit valehtelusi ja tietämättömyytesi, ylimielisyyttä löytyy näköjään kohtalaisesti yli oman tarpeesikin.
Kuvitelmasi omasta nokkeluudestasi mätkähti metsään. Ilmeisesti pelikuvasi ei miellytä ja tahdot purkaa pahaa oloasi täällä ja etsiä kohteita kiukuttelullesi. Mene ulos, tee kunnon lenkki ja nuuski kevään tuoksuja, kuuntele lintujen kuoroa, katso miten lehdet puhkeavat puihin... näin todennäköisesti pääset eroon niistä kotoisista haisuista ja mielikin tulee valoisammaksi. Voisit myös tehdä luolassasi suursiivouksen, sekin auttaa haju- ja likahaittoihin ja kun se on tehty on olokin parempi. Jos sinulla ei ole ketää kenelle puhua niin soita johonkin ilmaislinjaan, jossa voit purkaa mieltäsi.
Pikkuaivoinen homppeli kertoi tuossa yllä avunsa ja elämäntarinansa, tapansa kullakin.
Onko puhelinjoja edelleen olemassa? Varmasti ne ovat parempaa seuraa kuin tyhjää huonolla suomenkielellä jankuttava persu.
Aloittajan piti varmaan katsoa punaisesta sanakirjasta mitä sana vero tarkoittaa. Eikä ehkä mennyt jakeluun silti?
Itse asiassa vihreiden äänestäjät ovat suurin tuilla elävä ryhmä. Se koostuu itseään taitelijoiksi kutsuvasta joutoväestä.
Eli on taiteilija kun ei pese päätään ja vaatteitaan vuoteen ja pössyttelee heinää.
Persujen hygienia: he menevät vaatteet päällä suihkuun, jolloin pää ja vaatteet tulevat pestyiksi samalla kertaa. Toisinaan persu sammuu myös lattiakaivon päälle ja aiheuttaa vesivahingon koko talossa, jossa ei toivottavasti asu muita kuin persu.
Milloin sinä alat maksaa veroja ?
Eivät venäjää ihailevat persut halua maksaa veroja Suomeen.
Tuntuu ettei enää kukaan halua maksaa veroja suomeen, ja tämä hallitus viimeistelee sen.
Aaaaaah Venäjäääää, demuleiden isänmaa ja puolueen perustamisvaltio.
Lipposen ja Heinäluoman Putinilta saamat mitalit !!!!
ViherVasuri hallitus näyttää esimerkkiä tuleville "veronmaksajille". Rahaa tulee ovista ja ikkunoista, mutta velaksi ja velaksi. Ei tää näin toimi , kun velat pitäisi maksaakkin, Suomalaisethan ovat velkaantuneet ennätystahtiin, entäs kun ne korot nousee? ja nouseehan ne jossain vaiheessa, silloin rupeaa pölinä käymään.
Mitähän vihervasemmistolainen trolli, mahtaa ymmärtää ja tietää verojen maksuista ? Hänelle tulot tulevat tukien muodossa kuin manulle illallinen.
Minua on nimitelty täällä vasemmistolaiseksi ja vihreäksi ja olen pershourailuihin vastaillut trollityylilläkin. Joten vastaan.
Minä ymmärrän palkkaverojen maksuista paljonkin, tällä verokaudella maksan niitä 24 000 €/vuosi, se on pienin määrä noin viidentoista vuoden putkessa, paras vuosi oli jotain 40 000 €/v. Välissä oli yksi välivuosi jonka oli poissa palkansaajan roolista.
Ihan mielelläni olen verot makselut, niillä pyöritetään hyvinvointiyhteiskuntaa jonka ansiosta, ja jossa töitä teen.
Paljonko sinä kysyjä (klo 12:19) makselet veroja? Anna tulla rohkeasti, nimettömänä ne voi hyvin kertoa.
Paltan trollille kannattaakin tietoja kertoa, edes anonyyminä tietoja. Tapasi mukaan, valehtelet kuin mustalainen.
🤔🤨🙄😏😂🤣
Eikös ne pallopaidan asiantuntijapalkkiot ole huomattavasti suuremmat, niin ainakin aikoinaan kepupalstalla väitit ylväästi.
Ei riittäisi pallopaidan tuollaiset tulot, kilpapolkupyörä harrastuukseen, eikä missi vaimon elätykseen euroopan matkoillaan.
En kai? Tuo summa on veroehdotuksesta ja sitä summaa olen käyttänyt. Tarkastapa asia uudelleen, olen aika varma että muistat väärin.
Klo 12.55 veroja maksava, eikös sinun pitäisi olla siellä töissä, eikä täällä trollaamassa?
Sosialistit nussi isäni palkan ja minulla ei ole töitä, koska olen eläkkeellä.
Miksi me muut joudumme maksamaan vasurien tuet? Todella epäreilua.
Mikä on kova palkkaisin ammatti Suomessa, johon ei tarvitse koulutusta ? nykyään varmasti tarvitsee. Työkyvyttömyyseläke on ihan ulkomaalaisen aiheuttama .
"Mikä on kova palkkaisin ammatti Suomessa, johon ei tarvitse koulutusta ?"
Persutrolli.
"Työkyvyttömyyseläke on ihan ulkomaalaisen aiheuttama"
Saiko persu sukupuolitaudin tuontimorsiamesta? Sen siitä saa, kun ei osaa lukea tuoteselosteita, varsinkaan vierailla kielillä.
Sä saatkin palkkaa persun ruikuttamisesta ;D
Itseasiassa lapsettomat eivät ole työvelvollisia..
Miksi me muut joudumme maksamaan persujen tuet? Todella epäreilua.
Todella outo kommentti vasurilta, joka hakee elatuksensa demarien taikaseinästä ;DD
Kuis se vassarin grammari taas kirskuttaa yksinäistä uraansa???
Viepä se äkkiä nyt johonkin länsimaiseen huoltoon.
Siellä ne kyllä löytävät sulle uuden uran ;DDD..
Pääasia on että SDP sai poistettua eläkeputken työläisiltä.
Tällä tavalla Demarit palkitsee vaalikarjansa.
Demaridiktatuuri mokaa jälleen:
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/14bfa9eb-486b-4cf9-b021-fcfcce167768
Pitkäaikaispersujen kova ydin on hankala työllistettävä keinolla millä hyvänsä.
Pitkäaikaisvihervassujen kova ydin on mahdoton työllistettävä keinolla millä hyvänsä.
Marinhan on ilmoittanut, ettei hänen äänestäjien tarvitse töissä käydä.
Kaipolassakin sulki tehtaan, jotta turha työnteko jäisi pois.
Marinin kannattajat koostuvatkin matuista, manneista ja sossupummeista.
Jos julkaiset etniset luvut kaikista Kela eduista niin lupaan tulla politiikkaan eläkkeeltä.
Etnisesti persut eli sukurutsan tulokset eivät maksa veroja, sitä olen aina ihmetellyt miksi se on persuille niin tärkeää ettei veroja makseta ja aina vastustetaan kaikkia veroja vaikka niillä persutkin elätetään (ikävä kyllä)
Ja Veijo myös (sdp).
vasuri se osaa tuon alatyylisen vihakirjoituksen.
Samalla se kertookin vasurin henkisen tason....
Avaaja vaatii maksamaan veroja, että hän saisi elatusrahaa ;DDD
Ei ne mitään veroja maksa, ne nostaa vaan liksaa!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b5060d6b-e7ec-4198-9b66-24822fa539a4
Etnisesti demarit eli punarutsan tulokset eivät maksa veroja, sitä olen aina ihmetellyt miksi se on demareille niin tärkeää ettei veroja makseta ja aina vastustetaan kaikkia veroja vaikka niillä demaritkin elätetään (ikävä kyllä)
Ja meidän suomalaisten pitäisi siis elättää demarit.
Viestisi selvästi kuvaa harhaisessa persumaailmassa hourailua, toivottavasti palaat vielä joku päivä reaalimaailmaan.
En ole persu, mutta kysyn kuitenkin, milloin somalinaiset alkavat maksaa veroja? Työelämässä heistä vain joka kymmenes tai vähän päälle?
Kyllä heissä on paljon syrjäytyneitä tai sen vaarassa olevia. Kaikesta syytetään yhteiskuntaa kun peilikin on olemassa. 😄
Hallintarekisterilaki oli "työväenpuolue" persujen lahja rikkaille veroketkuttelijoille.