https://www.kouvolansanomat.fi/paikalliset/4147168
Kuuntelin tuossa ihmeissäni Sheikin puhetta vaalipaneelissa, mies ei halua edes kaupunginvaltuustoon ja silti sinne on pyrkimässä. ei sitten mitään järkeä koko Persujen touhussa. Ehdokkaita on telebaarista ja vaikka mitä muuta kummallista porukkaa listoilla. Haluaako kukaan edes valtuustoon ja mitä ne siellä tekevät jos ei kiinnosta edes olla?
Kuuntelin tuossa ihmeissäni Sheikin puhetta vaalipaneelissa, mies ei halua edes kaupunginvaltuustoon ja silti sinne on pyrkimässä. ei sitten mitään järkeä koko Persujen touhussa. Ehdokkaita on telebaarista ja vaikka mitä muuta kummallista porukkaa listoilla. Haluaako kukaan edes valtuustoon ja mitä ne siellä tekevät jos ei kiinnosta edes olla?
Vastaukset 26
Vanhimmat
Sheikki on viisas mies, useimmat siellä nyt istuvat halauavat pois.
En ole Persujen enkä Sheikin kannattaja. Mutta ymmärsin hänen pointin asiassa. Aloittaja ei ilmeisesti ymmärtänyt.
Siis eikö punahilkkasatusetä ymmärrä edes että asettuessaan ehdolle joutuu hän valtuustoon?
Jättää sitte paikkansa jollein toiselle, äänestäjän pettämistä.
Onko se nyt mahdollista?
Tottakai se on mahdollista, jos ei hän ota pestiä vastaan, se menee muulle.
Laadukkaan sadunhan hän eduskunnassa esitti, yleensä persujen satusedät ja -tädit yltävät paljon heikompiin suorituksiin.
Osaako se lukea sujuvasti?
Kyllä tämä kuitenkin on sieltä fiksummasta päästä persuja. Huolestuttavaa minkänaista väkeä ovat haalineet uusiksi kuntavaaliehdokkaiksi.
Eiköhän Sheikki vedä mukanaan valtuustoon muutaman näistä uusista kärkiehdokkaista.
Telebaarista on kolme henkilöä mukana ja eräs rapajuoppo näiden lisäksi Voikkaalta. Sitten tuleekin salilla viihtyvä seliselimies joka uhkas Paavo Väyrystä turpaanvedolla viime Eduskuntavaalien alla pääkirjaston auditorion ollessa tupaten täynnä..... kyllä näitä riittää...
Kuka on Voikkaa ehdokas ja kuka tämä Väyrysen uhkaaja?
Käyppäs kysymässä vaaliteltalla
Onko siellä?
Timo Karas telebaarilainenkin siellä ehdokkaana. Huolestuttavaa suorastaan persujen tila. Tää puskajuoppo on siis omasta mielestään hyvä hoitamaan Kouvola asioita. Tää ei osaa muuta kun vetää kaljaa telessä.
Ei olisi tästä vässykkästä Paavon hakkaajaksi.
Kuka on näin rohkea henkilö?
Mikä mies?
78000 euroa maksoi tämä satuilu! Lisätäänkö maksamattomiin velkoihin?
Sheikki on itse sanonut,ettei raha merkitse hänelle mitään.
Sdp:n kulttuurineuvos on tullut paljon kalliimmaksi.
"MTV:n selvitys: Ihmiskaupasta epäilty Veijo Baltzar on saanut yli 600 000 euroa avustuksia"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/mtv-n-selvitys-ihmiskaupasta-epailty-veijo-baltzar-on-saanut-yli-800-000-euroa-avustuksia-tukijoiden-joukossa-opetus-ja-kulttuuriministerio-eu-koneen-saatio-ja-ray/7640646#gs.26iqzy
Laitetaan sdp:n miljardivelkoihin.
Onko yhtäpaljon veroja ulosotossa?
Äänestäkää kaikki persut Sheikkiä. Satavarma tuleva loikkaaja, uutta puoluetta voi vain arvailla. Vai olisiko Harkimovskit?
Ulosottoa, protestilistaa...Persu-ehdokkailla näköjään ymmärrystä raha-asioiden hoitamisesta
Antaisitko omat raha-asiasi näiden hoitoon? Jos et niin älä anna kunnan asioitakaan!
No niin tai näin. Mutta jotkut uhkapelurit ovat valmiit antamaan jopa Kokoomuksen hoitamaan kunnan asioita.