Äänestyksellä tuli pappi kinnusesta 1.kauden edustaja eduskunnassa.......kansa muistaa pakettia tukeneet ens vaaleissa niin palio pitää nyöriä(veroja)korottaa! Vanhanen jo 500€lupasi korotusta autoiluun per auto!! Vaik muuan pv sitte saarikko puhu paskaa ettei kepu korota autoilua!!
Kepunloppu tuli
24
62
Vastaukset
- Anonyymi
Kepu pettää aina!!!!!!!!!!
- Anonyymi
Bensan hintaan suunnitellaan rajua korotusta hallituksen toimesta.. Vihervouhotus vaan kiihtyy, ja kansa maksaa..
- Anonyymi
Kepu pettää aina. Petturit ja varsinkin nämä maanpetturit huomaavat vielä että kansa muistaa, ja kansa rankaisee. MV.
- Anonyymi
Löytyyköhän jostakin vielä niin tyhmä ihminen, Että kaiken tämän jälkeenkin hän äänestää kepuleita ?
- Anonyymi
Kepu rääkkää autoilijaa ja turvealaa. Mikä on seuraava kidutuksen kohde..?
- Anonyymi
Kuljetus yrittäjät ja maa ja metsätalous ku dieselin hinttan roima korotus tulee.ja vasta saarikko inisi ettei enää kuriteta autoilua...niin takki käänty taas!!! Onnex nyt vaalit ni tietää ketä ei enää äänestä!!!!
- Anonyymi
Googleen : Öljylämmityksen kieltäminen.
- Anonyymi
Kylläpä on sanna pahassa palkkakuopassa ku aamianenki veronmaksajien kukkarosta!!! Hyi saatana!!!
- Anonyymi
MV lehdessä on lista siitä, Miten kukin kansanedustaja äänesti. MV
- Anonyymi
Ja sehän on hyvä asia, että KEPU menee kaput!
- Anonyymi
Hannu Hoskonen on ainut selväjärkinen mies koko eduskunnassa, sääli vain että joutuu puolueensa kanssa vaikeuksiin, koska omaa mielipidettä ei sallita tuotavan julki.
Minä Hoskosen asemassa sanoisin kepulle hei hei ja vaihtaisin puoluetta, tai lähtisin politiikasta kokonaan pois. Saisihan Hoskonen eläkkeen jolla pärjäisi, eikä taida olaa ihan tyhjätaskukaan. Olen puoluekantoihin sitoutumaton ja olen seurannut tuota elvytyspaketti farssia pitkin kevättä. - Anonyymi
Eihän kepu oo ikinä sallinu omaa mielipidettä!! Nii eduskunnas ku kuntapolitiikassa...pakko äänestää kuten pj päättäny! Tai joudut hoitokokoukseen!!!!
- Anonyymi
Kepu rankaisi Hoskosta, joka on koko Kepun eduskuntaryhmän suoraselkäisin ja fiksuin henkilö. Me rankaistaan Kepua vaaliuurnilla ensi kuussa.
- Anonyymi
Näin toimitaan !!
- Anonyymi
Äänivyöryllä hallitukseen sisään mennyt keskusta pelaa punavihreää peliä, nimeltään venäläinen ruletti !
- Anonyymi
Kulttuuriministeriksi pitäisi valita kepun @mikkokarna
Kikkeliään esittelevänä hän on esittävän taiteen erikoismies. - Anonyymi
Suomi on keksinyt uuden vientituotteen, raijataan laivoilla rahaa Italiaan. Kysyntää on loputtomasti.
- Anonyymi
Suomessa on saavutettu sossuteorian huippu eli julkisen sektorin akkasakki saa määräillä yksityisen sektorin työmiestä ja vuorineuvosta sekä verottaa heidät yhteisten eurooppalaisten arvojen mukaisesti hengiltä. Sossukonttori antaa tosin leipäkortin
- Anonyymi
Ennen demareille tuli ruoka valmiina pöytään kuin Manulle illallinen. Nyt se tulee kuin Sannalle aamiainen.
- Anonyymi
Suomi on maailman tasa-arvoisin maa. Täällä jopa pääministeri elää valtion ruoka-avustusten varassa.
- Anonyymi
Nyt suomalaiset on kunnallisvaalit edessä. Jättäkää siis äänestämättä nykyisiä hallituspuolueita aivan kokonaa!! Kyllä pitäisi olla jo selvä, mihin nämä puolueet Suomea ajavat!! En tiedä kannattaako enää sanoa, että "herätkää suomalaiset", koska maa on totaalisesti myyty. Eu-paketti oli varmasti viimeinen niitti.
- Anonyymi
Muistakaa antaa äänenne ainoastaan selkeän kansallismielisille ehdokkaille, joille suomalaisten etu on ykkösasia!
Elpymispaketin hyväksyneitä puolueita (kokoomus, kepu, SDP ym.) ei tule missään tapauksessa äänestää. - Anonyymi
Kurvinen kehuu että on rehellinen pohjanmaalainen mutta ne teot?
Saiko Kurvinen tuomion siitä omien vaalimainos lähettämisellä koulujen laskuun koulujen päästötodistuksien mukana oppilaiten kotiin? - Anonyymi
Kurvinen sai lopulta palkinnon kovasta työstään kepun hyväksi: olihan hän keskeinen tekijä pääministeri Antti Rinteen (sd) kaatamisessa ja puolueen EU- ja turvepolitiikkakriitikko Hannu Hoskosen teilaamisessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun443106Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081907Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171890Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si771635- 181492
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431388- 261322
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901309Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1081123UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1071117