Sosiaalinen media kertoo lahjomattomasti, että lähes kaikki Suomen tieteenvastaisimmat ja äärioikeistolaisimmat lahkouskovaiset ovat nykyään kerääntyneet juuri perussuomalaisten taakse.
Perussuomalaisia äänestäessäsi tuet vääjäämättä pimeintä ja synkintä kansastamme löytyvää ajattelua, joka on vielä paljon pimeämpää ja synkempää kuin se jota perussuomalaiset julkisesti edustavat.
On erikoista, että Jeesusta menninkäisenä pitävä ateisti hyysää tavattoman hellästi tuollaista sakkia, mutta kun viholliset – kuten hallitus, feministit, vihervasemmistolaiset, tasa-arvo, rasismin vastustaminen, EU, demokraattisten oikeusvaltioiden yhteistyö – ovat yhteiset, näin sitten kävi.
Kun äänestät persuja, tuet Suomen äärimmäisimpiä uskonlahkoja
35
159
Vastaukset 35
- Anonyymi
Astral-TV:n asiakaskunta on kokonaisuudessaan persuja. Myös persupoliitikot soittelevat sinne neuvoja pyytäen.
- Anonyymi
kuis se vassu nyt noin ruikuttaa persujen perään???
- Anonyymi
Nyt "persuille" tuli aivan uusi ulottuvuus - he hoitavat myös uskonlahkolaisten asiat.
Heillä on jo hoidossa Venäjän, USAn ja Kiinan asiat - kun tämän palstan avauksia lukee.
Erittäin vaikutusvaltainen puolue
- Anonyymi
Kaikki ne änkyrät joille ennen ei ollut sopivaa poliittista vaikutuskanavaa on löytäneet toisensa persuissa. Vanhoillinen arvokonservatiivisuus yhdistää kaikkia, mutta kaikki ei ole uskovaisia.
- Anonyymi
Persut teeskentelivät, että he vastustavat EU:n elvytyspakettia taloudellisin perustein.
Oikeasti vastustus perustui äärioikeistolaiseen nationalismiin ja uskonnollissävytteiseen konservatismiin.
Siksi he saivat rinnalleen myös kristillisdemokraatit ja Kokoomuksen kaikkein vanhoillisimman porukan. Mm. elvytyspakettia vastustanut Kokoomuksen Paula Risikko on harras uskovainen.Tuo on valehtelua.
Perussuomalaiset on konservatiivinen puolue, minkä vuoksi sinne hakeutuu myös paljon uskiksia, mutta puolueen arvomaailma ei kohtaa Raamattusi kanssa.>Oikeasti vastustus perustui äärioikeistolaiseen nationalismiin ja uskonnollissävytteiseen konservatismiin.
Varmasti suureksi osaksi. Tämä oli turhankin helppo naamioida maksamme–saamme-laskutoimituksen taakse.
>Mm. elvytyspakettia vastustanut Kokoomuksen Paula Risikko on harras uskovainen.
Mutta varmaankin kirkkouskis, sillä Risikkohan on tunnettu nopeasta ja tasokkaasta huumorintajustaan. Lahkoissa taas ei ymmärretä juuri muuta kuin pilkkaan ja vahingoniloon perustuvia "vitsejä". Jeesuksenmorsianten hirviöjumalakin nauraa Helvettiin menijöille, vaikka on muuten pahimmanlaatuinen tosikko.- Anonyymi
Repe.RuutikaIIo kirjoitti:
>Oikeasti vastustus perustui äärioikeistolaiseen nationalismiin ja uskonnollissävytteiseen konservatismiin.
Varmasti suureksi osaksi. Tämä oli turhankin helppo naamioida maksamme–saamme-laskutoimituksen taakse.
>Mm. elvytyspakettia vastustanut Kokoomuksen Paula Risikko on harras uskovainen.
Mutta varmaankin kirkkouskis, sillä Risikkohan on tunnettu nopeasta ja tasokkaasta huumorintajustaan. Lahkoissa taas ei ymmärretä juuri muuta kuin pilkkaan ja vahingoniloon perustuvia "vitsejä". Jeesuksenmorsianten hirviöjumalakin nauraa Helvettiin menijöille, vaikka on muuten pahimmanlaatuinen tosikko.Pakanavasurihan se on "oikea" henkilö puhumaan uskonasioista ;DDD
Anonyymi kirjoitti:
Pakanavasurihan se on "oikea" henkilö puhumaan uskonasioista ;DDD
Kovin on innokkaita aitouskovaisetkin puhumaan pakanavasurien asioista, joten varmaan sopii myös toisin päin?
Tosin tässä ketjussa on pääosassa politiikka ja siihen liittyvät ilmiöt, eivät uskonasiat. Saatte päättää ihan itse, mikä on kulloinkin mielestänne oikea oppi. Me muut voimme sitten sanoa, miltä se näyttää muiden silmissä...- Anonyymi
Repe.RuutikaIIo kirjoitti:
>Oikeasti vastustus perustui äärioikeistolaiseen nationalismiin ja uskonnollissävytteiseen konservatismiin.
Varmasti suureksi osaksi. Tämä oli turhankin helppo naamioida maksamme–saamme-laskutoimituksen taakse.
>Mm. elvytyspakettia vastustanut Kokoomuksen Paula Risikko on harras uskovainen.
Mutta varmaankin kirkkouskis, sillä Risikkohan on tunnettu nopeasta ja tasokkaasta huumorintajustaan. Lahkoissa taas ei ymmärretä juuri muuta kuin pilkkaan ja vahingoniloon perustuvia "vitsejä". Jeesuksenmorsianten hirviöjumalakin nauraa Helvettiin menijöille, vaikka on muuten pahimmanlaatuinen tosikko.LGBT uskovaisuus on satanistinen kultti. Sitäkö pitää siis tukea mielummin? Ootko vähän tyhmä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
LGBT uskovaisuus on satanistinen kultti. Sitäkö pitää siis tukea mielummin? Ootko vähän tyhmä?
Mikäs puolue sellainen on? Ei ainakaan Suomessa rekisteröity.
Anonyymi kirjoitti:
Mikäs puolue sellainen on? Ei ainakaan Suomessa rekisteröity.
Rekisteröity persuskovaisen pururadalla. 😅
- Anonyymi
Ketju näyttää taas keräävän perussuomalaisilta niin suloisen asiallisia kommentteja että suurin osa poistuu asap. :D
Ainoa asiallinen persukommentti tuli sattumoisin nimimerkiltä eli Asheralta. Jokainen persuantsuilu on toistaiseksi ollut max nelivuotiaan tasoista älämölöä. Aihe on selvästi erittäin kiusallinen. kuten oletinkin. 😏
- Anonyymi
Persu pysyy poliittisella asialinjalla!
- Anonyymi
Antipersulla se vaan kova ruikutus jatkuu ;DDD
- Anonyymi
Ajatteliko avaaja pitkäänkin taaas jutella itsensä kanssa ;DDDDD
- Anonyymi
Bar Abbaksia syntyy koronapäivittäin jo.
- Anonyymi
Säälittävät tyhjäntoimittaja vasurit jaksaa ukuittaa persuista kuin pikku lapset, menkäähän nyt hiekkalaatikolle pörisemään, sieltä löytyy samalla mielen tasolla olevaa juttuseuraakin, ja ulkoilma voi tehdä hyvääkin.
- Anonyymi
Myös trumpismi on persuissa erittäin kannatettua.
- Anonyymi
Ashera12 kirjoitti:
Osaatko perustella mitä on "trumpismi"?
Trumpin ihailu republikaanien tapaan.
Anonyymi kirjoitti:
Trumpin ihailu republikaanien tapaan.
Tuskinpa kukaan Trumpia "ihailee".
Perussuomalaiset antavat hänelle toki kunnian siitä mitä hän sai aikaan presidenttinä vaikka persoonana olikin inhottava.Ashera12 kirjoitti:
Tuskinpa kukaan Trumpia "ihailee".
Perussuomalaiset antavat hänelle toki kunnian siitä mitä hän sai aikaan presidenttinä vaikka persoonana olikin inhottava.Dtrumpin aikaansaannokset - maailman lyhykäisin lista.
Dtrumpin rikoksista tuomitut parhaat ihmiset - lista on jo pitkä ja saa jatkoa.
- Anonyymi
Minä mietin että mikä se se persujen sote-ratkaisu... piikkilangoilla eristetty leiri jonka keskellä kohoaa korkea savupiippu?
"Perussuomalaisten valiokuntaryhmä katsoo, ettei näin merkittävää mutta huonosti valmisteltua uudistusta tule viedä eteenpäin, varsinkaan koronakriisin ollessa vielä täydessä käynnissä".
- Vaadimme lähipalveluiden säilyttämistä, ja palvelutaso on määriteltävä selkeästi. Pitkien etäisyyksien maassa ei ole oikein juoksuttaa vanhusta tai sairasta satojen kilometrien päähän kotoaan saamaan hoitoa. Vanhustenhoitoa ei saa viedä läheltä kauas. Perussuomalaiset katsoo, että vanhustenhoidon tulee säilyä kuntien alueella ja järjestämisvastuun piirissä
- Anonyymi
Suvakki on uskovainen ilman uskoa jumalaan, muuten maailman katsomus sama.
- Anonyymi
Paras kommentti tässä ketjussa on tämä:
"Ainoa asiallinen persukommentti tuli sattumoisin nimimerkiltä eli Asheralta. Jokainen persuantsuilu on toistaiseksi ollut max nelivuotiaan tasoista älämölöä. Aihe on selvästi erittäin kiusallinen. kuten oletinkin. 😏"
Persut koettavat kalastella kuntavaaleissa ääniä tieteenvastaisuudella, lahkouskovaisuudella, valehtelevalla sepittelyllä ja salaliittoteorioiden kylvämisellä. - Anonyymi
Halla-ahon kyseenalainen arvomaailma avautuu hänen surullisen kuuluisista blogiteksteistään, joita hän ei ole katunut eikä perunut. Kehuja hän on saanut mm. Breivikiltä.
Niinpä Halla-aho on vetänyt perussuomalaisiin kyseenalaisia aineksia suorastaan huippuimurin lailla.- Anonyymi
Nykypersut ovat todellakin pelkkä poliittinen uskonlahko. Poliittisen puolueen kanssa nykypersuilla ei ole mitään tekemistä.
- Anonyymi
Voi uttiv mitä äärivasemmistolaista vihamanifestia :O
- Anonyymi
Persut ajaa Suomen takaisin keskiajalle
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211341Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331241- 641230
- 1081225
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84857
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50686- 43666
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087618Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123592- 52564
Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi307555