Oppivelvollisuuden laajentaminen persuihin

Hallitus on kyllä asettanut nyt kovan tavoitteen, nimittäin sivistyksen ulottamisen jopa persuihin saakka. Jos lapset saatetaan sivistyksen pariin pois persuilevien vanhempiensa vaikutuksesta selvästi pidemmäksi aikaa, eivät perussuomalaiset saa enää uusia nuoria kannattajia ja koko puolue katoaa parissa vuosikymmenessä kokonaan.

Eipä ihme, että persut vastustavat.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Persujen lapsille pakollinen päivähoito. Oppivat ajoissa että on muutakin kuin kotona tuputettu persuus.

Äänestä
  • On se hienoa tuo vihervasemmistolaisuus !!

    Mikään muu aate maailmassa ei kannusta kirjoittamaan yhtä perusteellisen typerästi ;DDDD

    Äänestä

  • Kenenkään lukijan ei tarvitse ihmetellä vasukkiweijon mielenterveydellisiä ongelmia, kun hän itse tuo ne hyvin esille omissa kommenteissaan ;DDDDD

    Äänestä

Ei kannata yrittää olla hauska kun et selvästikään sitä osaa:D

Typerähkö ulosantisi paljastaa helposti sinun tekemät uudet keskustelutopicit tälle palstalle, näyttää olevan tekeminen aika vähissä?

Äänestä
  • Eipä se persuus tosiaan paljon naurata, hyvin traaginen kohtalo se ihmiselle ja hänen läheisilleen on, Suomesta puhumattakaan.

    Äänestä

Vasurillahan on varsin sairaita persufantasioita ?

Koetahan nyt rauhoittua, äläkä käyttäydy kuin Arhinmäki ;-)

Äänestä

Kuis se vassarin grammari taas kirskuttaa yksinäistä uraansa???

Viepä se äkkiä nyt johonkin länsimaiseen huoltoon.

Siellä ne kyllä löytävät sulle uuden uran ;DDD..

Äänestä

Avaajan kannattaisi nyt vaan sammuttaa se kopiokoneensa
ja käydä välillä ulkona hengittämässä.

Näkisi samalla sitä oikeaa, suomalaista elämää.

Punabunkkerissa tuntuu ilma ummehtuneen neukkuajalle..

Äänestä

Vasuri Osasi hokea persua, muttei sanoa mitään järkevää ???

Mutta tuohan oli taas sitä normaalia perusvihavasemmistolaisuutta ;DDDD

Äänestä

Avaajalla on nyt todella kiire vaihtaa siihen rajusti isompaan lääkekaappiin !!!

Nykyisen teho ei riitä alkuunkaan lieventämään tuota rasistista luokkavihaa persuja kohtaan ;DDDDD

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hallitus on kyllä asettanut nyt kovan tavoitteen, nimittäin sivistyksen ulottamisen jopa persuihin saakka. Jos lapset saatetaan sivistyksen pariin pois persuilevien vanhempiensa vaikutuksesta selvästi pidemmäksi aikaa, eivät perussuomalaiset saa enää uusia nuoria kannattajia ja koko puolue katoaa parissa vuosikymmenessä kokonaan.

Eipä ihme, että persut vastustavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu