KOKkarit teki sen viimeeksi komentajan kustannuksella. Seurauksena menettivät komentajan ja puolet paikoistaan seuraavissa vaaleissa.
SDP tai RKPlla saattaa olla paineita tehdä se seuraavaksi.
Hangossa hallitukseen ilman omaa valtuustopaikkaa
Anonyymi
2
123
Vastaukset
- Anonyymi
Jo edellisissä vaaleissa demarit asetti paalupaikalle henkilön, joka oli tullut vaaleissa ruutuun 17. Se ei ole oikein. En kannata, en äänestä.
- Anonyymi
Tuskin kehtaa nykyinen kaupunginhallituksen puheenjohtajisto edes asettua ehdolle uuteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635154
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai554606Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234559Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3161854- 851503
- 911472
- 2351360
- 3201073
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51883