Eli tilasin siis Vähänkäytetty.fi -verkkokaupasta pari vaatetta ja niitä availlessa huomasin kädelläni ruskean ötökän. Pian näin myös lattialla hieman isomman ja hieman tummemman ötökän. Molemmat tapoin. Toisesta sain kuvan ja vertailin netin ludekuviin. Oon nyt aika varma että niitä ne oli.
Pistin ne nyt kuudenkympin pesuun ja vähän imuroin sitä kohtaa jossa niitä availin.
Mitä ihmettä mun pitäis nyt tehdä?
Tuliko niitä nyt meille?? Menetän yöunet muutenkin
Tilasin vaatteita ja luteita
7
400
Vastaukset
- Anonyymi
Soita 112 !
- Anonyymi
joskus tulee myös voimakkaasti homeelle haisevia vaatteita ym. palautus on niin hankalaa että mielummin kärsii parin euron tappion. tosin olen vähentänyt tilaamista koska valikoimasta on poistunut mielenkiintoisimmat kategoriat...keräilyyn liittyvät
- Anonyymi
ohjeissa väittävät hylkäävänsä homeelle haisevat tuotteet, mutta ei taida oikeasti olla minkäänlaista tarkastusta, kaikki homeiset paskalumput laitetaan vaan menemään. Tuolla välinpitämättömyydellä kyllä ampuvat itseään jalkaan ja myyjiä päähän, koska kukaan ei kyllä toista kertaa osta paikasta, josta on tullut homeisia lumppuja, tai luteita, yms. paskaa.
Teoriassa hyvä idea tuollainen nettikirppis, mutta ihmisten moraalittomuus tuhoaa tämänkin.
En aio enää myydä enkä ostaa nettikirppiksiltä mitään, alan heittämään tarpeettomat vaatteet roskiin kuten ennenkin ja ostamaan vain uutta tilalle.
- Anonyymi
no sano oliko ne niitä
- Anonyymi
Kannattaa pakastaa heti paketissa jos tilaa jatkossa ja useimmat varmaan pesee varmuuden vuoksi muutenkin. Ihmetyttää kyllä miten toiminta kannattaa jos luteita...
- Anonyymi
ei kovin ekologistakaan kun kaikki käyt eestissä mutkan...
- Anonyymi
Russakat leviää venäläisten mukana. Venäläinen ottaa aina muuton yhteydessä russakan mukaan tulitikkulaatikkoon näin säilyy kotionni. Venäläisten suosimissa paikoissa on russakkaongelma.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061