Otanko tuon kokeellisen rokotteen vai en? Rokotetutkin saattavat kantaa virusta ja joutuvat pitämään maskia suositusten mukaan. Nohynek sanoi, että tämä rokote on
kuin kuin lentokone jota korjataan ilmassa, Osuvasti sanottu. Näillä koronarokotteilla on vain hätätilalupa niin sanotun pandemian takia ja lääketehtaat ovat allekirjoittaneet itselleen vastuuvapauden rokotehaitoista, eikö se kerro jo paljon.
kuin kuin lentokone jota korjataan ilmassa, Osuvasti sanottu. Näillä koronarokotteilla on vain hätätilalupa niin sanotun pandemian takia ja lääketehtaat ovat allekirjoittaneet itselleen vastuuvapauden rokotehaitoista, eikö se kerro jo paljon.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Otan mieluummin koronan kuin tuon piikin, Kulmunikin sanoi että on lievää nuhaa, uh uppista kun gauuuhee tauti, käkäkäkäkä =D
Kukaan+ei+voi+etukäteen+tietää+saako+koronan+vakakavan+vai+lievän+muodon+joten+melkoista+rulettia+pelaat.+
Rokotteen+haittavaikutukset+ovt+paljon+lievempiä+kun+lievinkään+koronan+muoto,+eikä+vielä+tiedetä+sitä+mitä+mahdollisesti+pysyviä+vaurioita+korona+aiheuttaa.+Suoja+koronaa+vastaan+ei+tosin+ole+100%+mutta+ei+näissiä+asioissa+mikään+ole.
Sain+ensimmäisen+rokotteen+helmikuussa+Astra+Zenecaa+ja+tänään+saan+toisen+rokotteen+ja+en+tiedä+mitä+antavat,+otan+sen+kuitenkin.
Aiva höpöpaskaa tuommoinen puhe, jos pystyn juokseman 10km lenkin ja immuniteetti on kunnossa, se riittää, sairaat on toki erikseen ja heitä on varmasti kuollutkin influennsaan (koronana) tässä ajassa. Paljon isomman riskin otat itse tuolla saamerin piikillä.
Vaikka itsellä olisikin lievänä, voit tietämättäsikin tartuttaa sen muihin ihmisiin rajuna.
Ja siitähän se sitten (taas) leviää kulovalkean tavoin.
Outo virus. Ei kukaan järkevä ihminen vähättele sen vaikutuksia.
"..eikä vielä tiedetä sitä mitä mahdollisesti pysyviä vaurioita korona aiheuttaa"
Niinpä! Laita "korona" tilalle "rokotus"
Ruletti kuuluu elämään. Mikä tahansa virus tai bakteeri voi tappaa rokotuksista ja lääkkeistä huolimatta tai kukaties juuri niiden ansiosta. Asiantuntijoiden väitteistä huolimatta tutkimustieto on olematonta vastuun jäädessä lääkkeen ottajalle.
Pekka Virta, Lukon päävalmentajakin on 51 v kovakuntoinen äijjä ja kuinkas sitten kävikään.
https://www.is.fi/sm-liiga/art-2000007904023.html
Sanoit että "rokotteen haittavaikutukset ovat paljon lievempiä kuin lievinkään koronan muoto"... Tiedätkö että koronan lievin muoto on oireeton tauti? Eli monet sen saavista sairastavat sen täysin oireettomina. No, nyt tiedät.
Sanoit myös että "eikä vielä tiedetä sitä mitä mahdollisesti pysyviä vaurioita korona aiheuttaa"... varmaankin osittain totta, mutta tiedetäänkö muka rokotteiden kohdalla tämä asia? Ei tiedetä. Ehkä tiedetään 1-2 vuoden kuluttua, mutta ei vielä.
Järkevä ihminen ei myöskään liioittele.
Mikset saa päättää? Pakottavatko vanhempasi sinut rokotukseen?
Meille aikuisille rokotteen ottaminen on vapaaehtoista.
meillä ei ole, vaan suku päättää että pistos on otettava, ainakin meidän naisten
Suku on pahin. Toisaalta ei suku voi sellaista millään valtuuksilla päättää,
joten miksi valehtelet.
Saat kyllämsuomessa pättää .
Et saa pä ö ttää kuoletkonsiihen äl i onto päättää
Onko sulla lääketieteellistä tietotaitoa niin paljon ettämosaatnpäätöken tehdä paremmin kuin asiaan perhtyne t..
Olen itsekkin ottanu t jo lapsena usita rokottei t a tietämöttäni.
Jos roktteita ei olis
Olsi suomi kuin sipilän soten a taksiuudistuksen j äljiltä
Aikuisella ei ole oikeuttaa rokotuttaa sillä alaikäisiä lapsiaan.
Ei todellakaan ole lupaa.
Pitää sitä ennen syöttää kaalisoppaa ja hopeavettä.
""Mikset saa päättää? Pakottavatko vanhempasi sinut rokotukseen?
Meille aikuisille rokotteen ottaminen on vapaaehtoista""
Niin, niin, mutta kun ei ole kohta vapaaehtoista, rokottamattomilta viedään yhteiskunnalliset oikeudet pikkuhiljaa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007991531.html
Katsos kun niihin oikeuksiin kuuluu myös velvollisuudet, et sinä saa valita pelkkiä oikeuksia.
Ton piti olla salaliittojuttu, eikö?
"Digitaalinen tai paperimuotoinen todistus osoittaisi, että sen haltija on rokotettu koronavirusta vastaan, hänellä on tuore negatiivinen testitulos tai hän on parantunut taudista."
Onhan sen nyt aivan kamalaa, että jotkut valtiot vaativat negatiivista testitulosta ennen kuin laskevat matkailijan maahan! Ja vielä jotain passeja ja viisumeitakin. Kyllä MINULLA pitää olla rajoittamaton oikeus matkustaa minne tahansa ilman mitään dokumentteja! Kammottavaa tuollainen ihmisten kontrollointi. MINUN pitää saada rajoituksetta levittää koronaa ihan missä ja miten MINÄ vain haluan! Rajatarkastukset ovat fasismia.
Höpsistä vaan. Huoltajalla on täysi oikeus rokotuttaa alaikäiset lapsensa.
No etkö sitten saa?
Vedä foliohattu vaan syvemmälle päähän ja linnottaudu perunakellariin. Kyllä joku tulee kertomaan kaivataanko sinua vielä joskus normaaleiden ihmisten pariin.
Samaa mieltä, joku tulee kaivamaan sinut sieltä rokotettavaksi.
Älä ota mitään kokeellisia rokotteita vaan tee kuten minä eli sain erittäin laajasti testatun pfizerin rokotteen ja nyt on ensimmäisestä piikistä
kuukausi kulunut ja rupeaa olemaan jo aika hyvä suoja koronaa vastaan.
kokeile
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16930984/magneetti-tarttuu-rokotuskohtaan
Hirveästi on eri nyansseja, miksi rokotetta ei pidä ottaa. Yksi on tuo, että jopa rokottamattomiakin saattavat tehdä vaikeasti hedelmöittyviksi. Kuukautisvuodot menee sekaisin. Miehillä hedelmällisyys laskee myös. Tässä nainen kertoo, miten epäilee rokotteen steriloivan: https://tokentube.net/v/1234290966/Varoitus--rokotetuista-outoja-oireita-rokottamattomille-naisille---Rapsodia-fi--tekstitys
Sitten Antti Heikkilän ehdotus, miten voi väistää: yksi keino, ettei halua eettisistä syistä rokotetta, koska siinä kehittelyssä on käytetty abortoitujen sikiöiden soluja. Tietenkin moni voi kannattaa aborttia, mutta moni myös ei.
""""Älä ota mitään kokeellisia rokotteita vaan tee kuten minä eli sain erittäin laajasti testatun pfizerin rokotteen ja nyt on ensimmäisestä piikistä
kuukausi kulunut ja rupeaa olemaan jo aika hyvä suoja koronaa vastaan"""".
Mistä olet saanut päähäsi, että Pfizerin rokote on laajasti testattu ja muut ovat kokeellisia?
Ne ovat kaikki samoja MRNA "rokotteita" joita ei todellakaan ole testattu kunnolla.
Niillä on ns. hätätila myynti ja käyttölupa "äkkiä tulleen pandemian takia" ja siksi nuo kaikki lääkefirmat ovat kirjoittannet itsensä pois vastuusta mahdollisia haittoja silmälläpitäen.
THL, n Nohynekin sanoi, että nämä rokotteet ovat kuin lentokone jota rakennetaan ilmassa.
Hirveästi on salaliittovöyhötyksiä roskakanavilla ja säälittävät ääliöt uskoo kaiken täysin sokeasti. On oikeasti järkyttävää että joku voi olla niin pohjattoman tyhmä ja täydellisen kyvytön minkäänlaiseen ajattelemiseen, että uskoo joihinkin toopentuupin ala-arvoisiin roskavideoihin ja ilmiselviin valheisiin täysin kritiikittömästi. Sääliksi käy tolloja.
Suomi on jännä maa kun meillä on näitä itse opiskelleita virologeja netti pullollaan elikkä mihinkähän me edes tarvitsemme kouluja käyneitä lääkäreitä kun asiat tiedetään täällä netissä näköjään paljon paremmin tosin itse luotan oikeisiin lääkäreihin ennemmin kun näihin hopeaveden lipittäjiin.
Parin tunnin päästä saan toisen koronapiikin, ensimmäinen oli Astara Zenecaa, mitähän tänään on tarjolla, otan sen mitä annetaan.
Pfizeriä sain eikä tullut kummoista reikää nahkaan😁
Nyt voisi jätevesistä jo analysoida mitä kaikkea erittyy veteen ja vesistöihin.Elohopeaako,selvittäisi kerralla minne nuo ympäristömyrkyt päätyy.
Rääährääh, kyllähän sitä nyt pitäisi kaikkien kieltäytyä rokotteista millä on kohta jo koko kansakunta rokotettu viimeisintä änkyrää myöten. Nyt on se aika milloin sanotaan ei ja antirokotetaan kaikki... RÄH RÄH!
Koska mikään ei ole niin armoton ja anteeksiantamaton olento kuin ihminen. Aina syyttämässä jostakin lähimmäistä.
Ihminen on julma armoton sekä anteeksiantamaton. Susi lähimmäiselle.
Tämä on ihan valtakunnan tasolla tapahtuvaa tämä syyttäminen. Kyllä oikeista rikoksista pitää syyttää muttei sentään ison kirjan siteeraamisesta.
Toisaalta yksilötasolla esimerkiksi koronankin tapauksessa ihmiset syyttää toista sen levittämisestä jos joku ei ota rokotusta. Ihminen on ihmiselle julma susi.
Niin, kokeellinen rokote. Hätätilakäyttölupa. Valmistajilla ei vastuuta. Nohynek ei aio itse ottaa kyseistä rokotetta. Muutaman kuukauden saldo: yli 70 mahd. rokotteisiin liittyvää kuolemaa ja yli 1100 henkilöä on saanut vakavia haittoja. Ja nyt rokotettuja on joutunut sairaalahoitoon koronan takia. Pitikö sen suojata juuri siltä? Ei ainakaan niiden kohdalla suojannut. Nohynek muuten sanoi ennen rokotuksia että "nämä ovat täysin turvallisia rokotteita eikä niillä pitäisi olla mitään merkittäviä haittavaikutuksia"... No, menikö oikein? Kumma ettei itselle kelpaa tämä erinomainen rokote vaikka korona on kuulemma tosi tappava ja vaarallinen tauti, jolta kaikkien (muiden paitsi hänen) kannattaa suojautua ottamalla rokote.
Eikö tuollaiset ole päättetty jo vuosi sitten ? Oletko myöhäisherännyt ?
Tottakai+saat+päättää+sulla+on+ihmisoikeuksien+mukaan+ruumiillinen+koskemattomuus+jopa+sotatilassa+ja+sama+koskee+maskin+pitoa.+Mitään+viirustahan+ei+ole+olemassa,+ei+eristetty+eikä+elektronimikroskoopein+edes+nähty,+kyse+on+kontrolliista+ja+3.+maailmansodasta+ihmisten+mielestä.+Rokote+on+tappopiikki+täynnä+heikennettyjä+taudinaiheuttajia,+syöpävaarallisia+myrkkyjä+ja+teloitusainetta.+Sen+jälkeen+veresi+ei+kelpaa+edes+luovutukseen.+Ja+kepeät+mullat+73+piikiin+kuollelle+suomalaiselle+ja+yli+2000:lle++niille+valveutuneille+viimeistään+piikistä,+jotka+ovat+vahinkoilmoituksen+siitä+tehneet+Fimealle+.+Vain+n.+1,5%+uskaltaa+tehdä,kun+lääkärin+velvollisuuksiin+se+ei+kuulu+,+heidät+on+maasutettu+vain+ylistämään+rokotteita.+Rokotetun+veri+ei+kelpaa+luovutukseen!+https://tokentube.net/view?v=1742296007&fbclid=IwAR0f7xExjSDtugAbF6Jo9s28X-cmRGnrJR4CUYrJYx3HaoN7ObgYTInQlTg
Niin, onhan se aivan kamalaa tuollainen pakkorokottaminen. Rokotuspartiot kiertävät ovilta oville, isoja miehiä & vihaisia susikoiria ja väkivaltaisesti pakkorokottavat jokaisen jota ei ole vielä rokotettu.
Ihmiset on saatu uskomaan että meitä uhkaa vaarallinen tauti ja rokote pelastaa.
Näkyy monissa kommenteissa, että se on kuin uskonto.
Pienintäkään epäilyä homman järkevyydestä ei saa päästää mieleen.
Ottakaa rokotteita. Minä en ota.
Kyllähän se uskonto näkyy noissa toopentuupin kämyisissä videoissa. Tiedettä ja järkeä niistä ei löydä, mutta fundamentalistisen uskonnon tyyppistä vainoharhaista typeryyttä sitäkin enemmän. Tosiasioilla ei ole mitään väliä ja kaikki tahot valehtelevat ja ovat pahuuden salaliitossa, jepjep. Säälittävää tolloilua joka uskotaan sokeasti ja kritiikittömästi, kuten uskonnolliset väitteet aina.
Suhtaudun kriittisesti molempiin näkemyksiin.
Jos ihmetyttää miksi jotain tapahtuu, kannattaa miettiä kuka siitä hyötyy.
Samalla kun rokotteen tarpeellisuutta jopa mainostetaan, niiden hintaa hilataan ylöspäin.
Lukekaapa tuo ja miettikää kuka tai mikä on ajatukset muuttanut.
https://www.sannamarin.net/blogi/2010/08/10/34342/?page2
Otin jo piikin ja otan toisenkin.Ihan sama mitä mieltä kukin nekatiivinen rokote asiasta on.kauniita unia kuitenkin.
Tietenkin saat päättää itse, eihän täällä ketään pakkorokoteta. Mutta millä perusteella kuvittelet saavasi päättää että muut eivät saa ottaa rokotetta, jos haluavat sen ottaa. Koska sitähän te rokotevouhottojat jatkuvasti ajatte takaa, rokotuksen täydellistä kieltämistä kaikilta.
Nyt olet käsittänyt väärin, ottakaa ihmeessä rokote, en minä ainakaan ole huomannut että haluan päättää otatko rokotteen vai et, sehän teillä onkin se sokea piste, luulette, että me vahdimme teidän rokottamisia tai rokottamatta jättämisiä. Ihan sama mitä teette, minä en ota, rokotetta.