Kulttuuriväen koronakitinä

Alkaa riittämään. Muutkin alat kärsineet koronasta. Media toistaa kulttuuriväen koronakitinää päivästä toiseen kuin olisivat ainoita koronasta takkiin saaneita
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kulttuuri on pinnalla koska se on "huumetta kansalle" , viihdettä jolla turrutetaan ihmiset tuijottamaan tyhjyyttä samaan aikaan kun päättäjät vie läpi diktatoorisia käskyjä ja lakeja.

Toinen syy on anarkistit sun muut örkit jotka ovat "taiteilijoita" eli kulttuuriväkeä ja hallituksen kavereita.
Huumeiden perversioiden aviorikosten pettämisten harrastajia, tekevät muiden pettämisestä viihdettä.

Joku päivä tuijottajat ovat itse uhreja.

Äänestä
  • Olipa osuva kommentti. Se on juuri näin.

    Äänestä

  • Kylttyyri on pinnalla kun media tekee kylttyyrin kanssa kylttyyri ohjelmia ja kylttyyria

    Äänestä

  • Kulttuuriväki on tunnetusti vasemmistolaista. Yrittäjät eivät, siksi kulttuuriväki on erityisesti Ylen suosiossa.

    Äänestä

tosin omalla y tunnuksella toimivat ovat kaikki samassa veneessä tappioineen,

Äänestä
  • Tämö yhteiskunnan verovaroilla kulttuuria tuottava porukka on aivan omaa luokkaansa valittajien joukossa. Jatkuva rahan perään kitiseminen ihmetyttää. Entisaikaan hyvät nousivat kuuluisuuteen ja elättivät itsensä, mutta Suomessa on valtava verovaroilla elävä porukka eikä mikään raha ikinä riitä.

    Äänestä

Kapakoissa äijät vetää kaljaa ja eukot punaviiniä suut pärskeissä vieri vieressä samalla kun kulttuuritilaisuuksissa on 6 rajoitus. Miksi kulttuuriväki ei boikotoi kapakoita?

Äänestä

Tänään vuorossa on Martti Suosalo. On varmasti Martilla aihetta valitukseen. Niin olisi minullakin... tilausbussin kuljettajalla. Työt loppui vuosi sitten Maaliskuussa, kun kaikki ajot peruttiin. Työttömyyskorvauksilla ja satunnaisilla "hanttihommilla" on juttuun pitänyt tulla. Ei ole kukaan kysynyt; kuinka voit. Tuskin ketään edes kiinnostaa, enkä todellakaan iltapäivälehtiin pääse nillittämään. Parempia päiviä kuitenkin Martille ja muillekin autokuskia tärkeämpää työtä tekeville.

Äänestä

Miksi Loimaa ei kiinnosta kulttuuri alaa. Rakentava Pentikkkä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Alkaa riittämään. Muutkin alat kärsineet koronasta. Media toistaa kulttuuriväen koronakitinää päivästä toiseen kuin olisivat ainoita koronasta takkiin saaneita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu